234ler 740x5002 1 153805440232

کسی در فیلم حضور دارد  که من بشناسم؟

لیلا زارع که از بازیگرهای زن پرکار ایرانی در چند سال اخیر بوده و اخیرا در سریال « ممنوعه » نیز حضور داشته، بازیگر نقش اصلی فیلم است. سعید آقاخانی که سالها او را به عنوان کمدین می شناختیم و حالا بیشتر نقش های جدی را ایفا می کند نیز در فیلم حضور دارد. فرشته صدرعرفایی هم که احتمالاً او را با « کافه ترانزیت » به خاطر خواهید آورد، از بازیگران مکمل فیلم است.

داستان فیلم درباره چیست ؟

بابک تعمیرکار میانسالی است که بطور ناخواسته باعث کور شدن مردی به نام سامان می شود. پس از این اتفاق سامان به دنبال دریافت دیه است اما...

کارگردان کیست ؟

رحیم طوفان که سالهاست در بخش فیلمبرداری و طراحی جلوه های ویژه در سینمای ایران فعالیت می کند و فیلمهای کوتاه فراوانی را نیز کارگردانی کرده است. « یک کیلو و بیست و یک گرم » نخستین تجربه کارگردانی او به شمار می رود.

https://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/yek_kilo_va_bisto_yek_geram/thumbs/phoca_thumb_l_3.jpg

نکات مثبت فیلم ؟

سینمای قصه گو در چند سال اخیر از اهمیت کمتری در سینمای ایران برخوردار بوده و از این حیث فیلم قصه گوی « یک کیلو و بیست و یک گرم » یک اتفاق خوشایند در سینمای ایران محسوب می شود ؛ هرچند بطور عجیبی سعی دارد خود را شبیه فیلم مشهور آلخااندرو گنزالس ایناریتو نشان دهد که در حد شباهت نام باقی می ماند.

فیلم می تواند در نهایت سه داستان مختلفش را به نحوی به یکدیگر متصل کند و ارتباط نسبتاً منطقی میانشان بیابد.

نکات منفی فیلم ؟

با اینکه فیلم قصه نسبتاً جذابی برای روایت دارد اما آدمهای داستان پیچیده نیستند و خیلی زود تغییر رویه می دهند، آن هم زمانی که دلایل کافی برای تغییر ندارند.

چهره پردازی یکی از نقاط ضعف فیلم به شمار می رود.

بازی بد بازیگران نقش های مکمل ، بازی خوبی سعید آقاخانی و لیلا زارع را تحت تاثر قرار داده.

پایان بندی فیلم ناامید کننده است.

عامل تاثیرگذار برای تماشای فیلم:

عامل مهمی وجود ندارد.

https://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/yek_kilo_va_bisto_yek_geram/thumbs/phoca_thumb_l_5.jpg

حرف آخر :

« یک کیلو و بیست و یک گرم » به عنوان اولین تجربه سینمایی رحیم طوفان اثری نسبتاً قابل قبول محسوب می شود که توانایی قصه گفتن دارد اما مشکلات ریز و درشت اثر اجازه نمی دهد تا به یک تجربه ایده آل تبدیل شود. فیلم طوفان پس از تماشا خیلی زود از یاد تماشاگر می رود.

 

منتقد: بابک مهرورز

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

نام فیلم : یک کیلو و بیست و یک گرم63671645888737042000

کارگردان : رحیم طوفان

نویسنده : لیلا نیکزاد

تهیه کننده : وحید نیکخواه آزاد

بازیگران :

لیلا زارع

سعید آقاخانی

آناهیتا افشار

 و...