کسی در فیلم حضور دارد  که من بشناسم؟

« سرو زیر آب » فیلم پرستاره ای است. بابک حمیدیان که اخیراً او را در « به وقت شام » دیده بودیم، بازیگر نقش اصلی فیلم است. مجموعه ای از بازیگران مشهور نیز در نقشهای کوتاه و بلند در فیلم دارند که می توان به مسعود رایگان، رضا بهبودی، هومن برق نورد همایون ارشادی و شهرام حقیقت دوست اشاره کرد.

نقد فیلم سرو زیر آب

داستان فیلم درباره چیست ؟

جهانبخش رزمنده ستاد معراج است که تصمیم می گیرد شهدای گمنام را به خانواده هایی که رزمنده مفقود الاثر دارند تحویل دهد تا به این ترتیب آنها را از غم دائمی نجات دهد اما...

کارگردان کیست ؟

محمد علی باشه آهنگر : متولد سال 1341 و فارغ التحصیل کارگردانی از دانشکده سینما تئاتر می باشد. آخرین ساخته سینمایی او « ملکه » نام داشت که در سال 1390 ساخته شد و یکی از موفق های جشنواره فیلم فجر نیز بود.

نکات مثبت فیلم ؟

سوژه بکر فیلم یکی از برگ های برنده اثر می باشد که کمتر در سالهای گذشته به آن پرداخته شده است.

فیلمبرداری علیرضا زرین دست یکی از نکات مثبت فیلم به شمار می رود.

بازی کوتاه مهتاب نصیرپور در فیلم تاثیرگذار است.

https://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/sarve_zire_ab/thumbs/phoca_thumb_l_5.jpg

نکات منفی فیلم ؟

فیلمنامه ظرفیت تبدیل شدن به یک اثر بلند را ندارد و نمی تواند بیش از سوژه ابتدایی که معرفی کرده پیش برود.

بعضی از داستانها بی جهت در قصه روایت می شوند. رابطه جهان بخش با دختر زرتشتی چیزی به فیلم اضافه نمی کند و موارد مشابه نیز در « سرو زیر آب » کم تعداد نیستند.

برخی از صحنه های فیلم که با حضور پررنگ موسیقی سعی در برانگیختن احساس مخاطب دارد، شبیه کلیپ های تلویزیونی از آب درآمده و ارزش سینمایی اثر را زیر سوال می برد.

عامل تاثیرگذار برای تماشای فیلم:

سوژه داستان

https://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/sarve_zire_ab/thumbs/phoca_thumb_l_2.jpg

حرف آخر :

« س رو زیر آب » علی رغم در اختیار داشتن سوژه ای مهم و کمتر شنیده شده، خیلی ظرفیت بالایی در پرورش موقعیت ندارد و صرفاً با در کنار هم قرار دادن پیروان دو دین متفاوت زرتشتی و مسلمان،قصد دارد تضادهای این دو را به تصویر بکشد و به یک نتیجه گیری اخلاقی برسد. روش رسیدن به این هدف در « سرو زیر آب » به حدی ساده و غیر سینمایی است که فیلم را برای قاب تلویزیون رسمیت می بخشد.

 

منتقد: بابک مهرورز

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

نام فیلم : سرو زیر آب سرو زیر آب

کارگردان : محمد علی باشه آهنگر

نویسنده : محمد علی باشه آهنگر ، حامد باشه آهنگر

تهیه کننده : سید حامد حسینی

بازیگران :

بابک حمیدیان

مهتاب نصیر پور

رضا بهبودی

شهرام حقیقت دوست

 و...