کلمبوس

کسی در فیلم حضور دارد  که من بشناسم؟

فرهاد اصلانی که یکی از بهترین بازیگران سینمای ایران است، در فیلم حضور دارد. شبنم مقدمی پرکار که اخیراً « اکسیدان » را بر پرده سینماها داشت نیز بازیگر فیلم است. هانیه توسلی هم که در همین ماه « گرگ بازی » از او به اکران درآمد نیز در فیلم حضور دارد. مجید صالحی هم که امسال بین کمدی و درام در رفت و آمد بوده نیز بازیگر فیلم است. اگر از قدیمی های سینمای ایران باشید، سعید پورصمیمی را هم خواهید شناخت.

داستان فیلم درباره چیست ؟

داستان فیلم درباره مهاجرت است و اتفاقاتی که قرار هست در نهایت رویه ضد مهاجرت به خود بگیرد!

کارگردان کیست ؟

هاتف علیمردانی : کارگردان پرکار سینمای ایران که حداقل هر سال یک فیلم از او به اکران درآمده است. از ساخته های سالهای گذشته علیمردانی می توان به « آباجان » ، « هفت ماهگی » و « کوچه بی نام » اشاره کرد که مورد استقبال تماشاگران سینما نیز قرار گرفته اند.

کلمبوس

نکات مثبت فیلم ؟

شاید فروشگاه های اطراف محل نمایش فیلم در هنگام اکران، کمی از خوراکی هایشان را به فروش برسانند و چرخه اقتصاد را به حرکت درآورند و البته خانواده نیز در مسیر منزل تا سینما حال و هوایی عوض کند. عامل تمام این اتفاقات مثبت می تواند « کلمبوس » باشد!

نکات منفی فیلم ؟

خیلی نباید دنبال فیلمنامه در اثر بود. به سختی می توان چهار خط فیلمنامه دکوپاژ شده در فیلم مشاهده کرد و مطمئن بود که زمانی هم برای نگارش چنین فیلمنامه ای صرف شده یا خیر!

شوخی با مهاجرت و اصطلاحات فرنگی و ادغام آن با فرهنگی ایرانی و... به نظر می رسد که تاریخ مصرف آن گذشته باشد و نبش قبر کردن آن کاری بیهوده باشد؛ اتفاقی که در « کلمبوس » رخ داده!

یکی از خلاقانه ترین بخش های فیلم « کلمبوس » ، ترکیب واژه کلمبوس با " بوس " است! در واقع نویسنده تمام تلاش و همت خود را بکار بسته تا بتواند از این ترکیب خلاقانه شوخی خلق کند که نتیجه اش قابل پیش بینی است!

در میان بازیگران فیلم نام سعید پورصمیمی هم دیده می شود که باعث تعجب و نگرانی است. اینکه چه شده که سعید پورصمیمی هم گرفتار چنین اثر کمدی شده، جای تفکر و تامل دارد.

عامل تاثیرگذار برای تماشای فیلم؟

هیچ!

کلمبوس

حرف آخر ؟

شاید بهتر باشد به جای تماشای « کلمبوس » در مدت زمان نزدیک به 90 دقیقه، تلفن را برداشته و به عزیزانتان که مدتهاست از آنها بی خبر هستید تماس بگیرید و به آنان بگویید که چقدر دوستشان دارید! اینکار می تواند تاثیرات بسیار خوبی بر روی روان و اعصاب تان داشته باشد و در عین حال، خلقی را هم خوشحال خواهید کرد. 90 دقیقه زمان ارزشمندی است؛ ارزش زمان را بدانید!

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

 

نام فیلم : کلمبوسکلمبوس

کارگردان : هاتف علیمردانی

نویسنده : هاتف علیمردانی

تهیه کننده : سعید ملکان

بازیگران :

فرهاد اصلانی

هانیه توسلی

مجید صالحی

شبنم مقدمی

سعید پورصمیمی

 و...