https://moviemag.ir/images/phocagallery/9017/bedonaya_amadan/thumbs/phoca_thumb_l_2.jpg

کسی در فیلم حضور دارد  که من بشناسم؟

هدایت هاشمی و الهام کردا که هر دو از بازیگران شناخته شده تئاتر محسوب می شوند، دو بازیگر اصلی فیلم هستند.

داستان فیلم درباره چیست ؟

داستان فیلم حول محور زوج میانسالی است که در شرایطی قرار گرفته اند که باید بین بچه دار شدن یا نشدن تصمیم بگیرند و این موضوع باعث کشمکش های فراوانی در زندگی شان می شود.

کارگردان کیست ؟

محسن عبدالوهاب که بیشتر نام او را به عنوان دستیار کارگردان رخشان بنی اعتماد در سالهای گذشته شنیده ایم. عبدالوهاب در سال 1389 فیلم « لطفا مزاحم نشوید » را ساخت و پنج سال بعد « به دنیا آمدن » را کارگردانی کرد. این فیلم پس از چهار سال از زمان ساخت اکران شده است.

https://moviemag.ir/images/phocagallery/9017/bedonaya_amadan/thumbs/phoca_thumb_l_3.jpg

نکات مثبت فیلم ؟

« به دنیا آمدن » برخلاف فیلمهای نسخه پیچی شده سالهای اخیر، در روایت ماجرای زندگی مشترک و چالش های مربوط به آن، به فقر گریز نهایی نمی زند و آن را مسبب معضلات مطرح شده نمی داند. به این ترتیب فیلم فرصت کافی برای واقعی تر شدن رفتار آدمها را در اختیارشان قرار می دهد.

دوربین و تصویربرداری فیلم قابل تحسین است. قاب بندی هایی که ساده هستند و از پیچیده شدن بیهوده پرهیز کرده اند.

نکات منفی فیلم ؟

پیرنگ های فرعی قصه بی اهمیت به مسیر اصلی داستان هستند. اشارات به مشکلات حوزه تئاتر و نمایشنامه و غیره، ربطی به ماهیت داستان ندارند و بیشتر به دغدغه های کارگردان شباهت دارند که کارکردی در بسط قصه ندارد.

« به دنیا آمدن » نسبتاً موفق می شود تا چالش های زندگی یک زوج بر سر فرزند داشتن یا نداشتن را ترسیم کند اما در پایان با یک اشتباه مهلک نتیجه گیری را با بدترین گزینه انتخاب می کند و مسیر منطقی داستان را به بیراهه می برد.

 https://moviemag.ir/images/phocagallery/9017/bedonaya_amadan/thumbs/phoca_thumb_l_8.jpg

عامل تاثیرگذار برای تماشای فیلم؟

عامل مهمی برای تماشای فیلم وجود ندارد.

حرف آخر ؟

« به دنیا آمدن » پس از 4 سال به نمایش درآمده است. فیلمی که توانسته سوژه اجتماعی خود را تا حد قابل قبولی پرورش دهد و جنبه های گوناگون آن را در نظر بگیرد اما یکپارچه نبودن قصه توازن اثر را برهم زده است. « به دنیا آمدن » نمی تواند تاثیر ماندگاری بر ذهن مخاطب بر جای بگذارد اما روی هم رفته توانسته حرفش را بزند.

 

منتقد: بابک مهرورز

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

نام فیلم : به دنیا آمدنبه دنیا آمدن

کارگردان : محسن عبدالوهاب

نویسنده : محسن عبدالوهاب

تهیه کننده : محمد احمدی

بازیگران :

هدایت هاشمی

الهام کردا

بهناز جعفری

 و...