نیوکاسل

کسی در فیلم حضور دارد  که من بشناسم؟

بهرام افشاری که با سریال « پایتخت » مشهور شد و در ماه های گذشته با « رحمان 1400 » نیز در سینما خوش درخشیده بود، در فیلم حضور دارد. حمید گودرزی و پژمان بازغی هم که اخیراً تجربه اجرای برنامه را در صدا و سیما پشت سر گذاشته اند، دیگر بازیگران فیلم به شمار می روند. سحر قریشی ، رضا ناجی ، نسرین مقانلو و نیما شاهرخ شاهی هم که اغلب در آثار کمدی حضور دارند در این فیلم بازی کرده اند.

داستان فیلم درباره چیست ؟

مجموعه ای از آدمها در یک خانه بزرگ بر اثر اتفاقی غیرمنتظره به تکاپو می افتند تا...

کارگردان کیست ؟

محمد قصابیان که اغلب فعالیت هایش در حوزه بازیگری در تئاتر و تلویزیون بوده و « نیوکاسل » نخستین تجربه کارگردانی سینمایی او محسوب می شود.

نیوکاسل

نکات مثبت فیلم ؟

اکران « نیوکاسل » تقریباً همزمان شده با اکران سراسری فیلم « روزی روزگاری در هالیوود »! از این جهت باید گفت که اکران « نیوکاسل » خوش یُمن بوده است!

نکات منفی فیلم ؟

یک خانه و چند بازیگر که در تمام دقایق فیلم در حال فریاد کشیدن بر سر هم هستند، در عین حال که قصه ای هم روایت نمی شود، باعث می شود در طول تماشای فیلم یک سردرد حسابی را نیز تجربه کنید!

« نیوکاسل » مشکل عجیبی هم دارد که به انتخاب بازیگران مربوط می شود. بخش زیادی از بازیگران مطرح فیلم انتخاب نامناسبی برای نقش هایشان هستند اما مشکل اصلی فیلم نابازیگرانی هستند که برخی از نقش های مهم فیلم به آنها سپرده شده و نمی دانیم این انتخاب ها بر چه اساسی بوده است!

در فیلم بازیگری حضور دارد که مشخص نیست چطور سر از فیلم درآورده، به این جهت که حتی در بیان دیالوگ نیز دچار ضعف است!

در « نیوکاسل » مجموعه ای از موقعیت های کاملاً بی ربط به یکدیگر وجود دارند که با حذف آنها هیچ خدشه ای به کلیت قصه وارد نمی شود؛ موسیقی و تولد فرزند یک افغانستانی و ماجراهای دیگر هیچ ربطی به هم ندارند و پیوستگی در آنها به چشم نمی خورد.

فیلمبرداری « نیوکاسل » نیز با ضعف های مفرط همراه است. گاهی قاب ها به حدی بسته هستند که جزئیات مورد نیاز برای رویت از تصویر خارج و گاهی به حدی دوربین پرت می باشد که نمی داند جزئیات کجا هستند!

https://moviemag.ir/images/phocagallery/9019/Newcastle/thumbs/phoca_thumb_l_1.jpg

عامل تاثیرگذار برای تماشای فیلم؟

هیچ!

حرف آخر ؟

تماشای فیلم باعث می شود به همان بیماریِ نیوکاسل منجر شویم!

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

نام فیلم : نیوکاسلنیوکاسل

کارگردان : محسن قصابیان

نویسنده : علیرضا قاسمی

تهیه کننده : علی آشتیانی پور

بازیگران :

بهرام افشاری

حمید گودرزی

سحر قریشی

پژمان بازغی

 و...