نقد قرارمون پارک شهر

کسی در فیلم حضور دارد من بشناسم؟

شقایق فراهانی بازیگر نقش اصلی فیلم است. زنده‌یاد ماه‌چهره خلیلی هم در فیلم حضور دارد. امین زندگانی که در سال‌های اخیر بیشتر در حوزه تئاتر فعال بوده، دیگر بازیگر فیلم است. سام نوری که اغلب با فیلم «نهنگ عنبر» او را به یاد می‌آورند هم در میان بازیگران قرار دارد. محمدرضا شریفی‌نیا، نرگس محمدی و سیاوش طهمورث نیز از دیگر بازیگران فیلم به شمار می‌روند.

داستان فیلم درباره چیست؟

زندگی عادی یک زوج با ورود یک زن به مرحله بحران می‌رسد. زنی که حقایقی که تابه‌حال بیان نشده را افشا می‌کند و...

کارگردان کیست؟

فلورا سام، بازیگر، نویسنده و کارگردان ایرانی که سال‌ها در تلویزیون فعالیت کرده و آثار متعددی از جمله «باغ سرهنگ» و «راز پنهان» را نوشته و کارگردانی کرده است.

نکات مثبت فیلم؟

ندارد!

نقد قرارمون پارک شهر

نکات منفی فیلم؟

فیلمنامه «قرارمون پارک شهر» در مرحله بحران قرار دارد. نویسنده تمام تلاش خود را کرده که مجموعه‌ای از موضوعات بی‌ربط مانند نوشتن کتاب و بچه‌دار نشدن و دفاع مقدس را به هم‌پیوند بزند که در هیچ‌کدام هم به توفیق نرسیده است!

فیلم‌برداری «قرارمون پارک شهر» حتی در سطح کارهای آموزشگاهی هم نیست! محل قرارگیری دوربین در اغلب سکانس‌ها اشتباه است و در نماهای درونی هم فیلم‌بردار یا پشت ستون است یا سوژه‌اش خارج از قاب!

بازی بازیگران چیزی نزدیک به فاجعه است. دراین‌بین البته وضعیت امین زندگانی بهتر از دیگران است.

در بخش‌هایی از فیلم که دیالوگ گفته می‌شود، میکروفن صدای یکی از طرفین را به‌درستی ضبط نکرده است!

شخصیت‌پردازی در «قرارمون پارک شهر» وجود ندارد. نه می‌فهمیم چرا دو زوج اصلی قصه بچه‌دار نشده‌اند، نه می‌فهمیم آن زنی که در همایش آمده چه ربطی به قصه دارد و نه در کل متوجه می‌شویم چرا آدم‌های قصه مقابل دوربین می‌آیند و می‌روند!

نقد قرارمون پارک شهر

عامل تأثیرگذار برای تماشای فیلم؟

اینکه ببینید چطور می‌توان بازیگر و امکانات فیلمسازی داشت و کاری در حد پروژه‌های آموزشگاهی ساخت!

حرف آخر:

دوربین را به هر بهانه‌ای روشن نکنید!

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب به‌صورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می‌گردد.

به صفحه اینستاگرام مووی مگ بپیوندید