نقد فیلم خورشید نیمه شب 

کسی در فیلم حضور دارد من بشناسم؟

آرمان درویش که در سال های گذشته بیشتر بابت بازی در سریال «ملکه گدایان» شناخته شده، بازیگر نقش اصلی فیلم است. شهاب حسینی هم یکی دو دقیقه در فیلم حضور دارد.

داستان فیلم درباره چیست؟

فیلم داستان بی سر و تهی دارد. یک خواننده ظاهراً موفق شب می خوابد و صبح می بیند که یک زن در خانه اش است و با او گرم می گیرد!

کارگردان کیست؟

شبیر شیرازی که سابقاً دستیار شهاب حسینی در فیلم «ساکن طبقه متوسط» بود و حالا کارگردان فیلمی شده که شهاب حسینی تهیه کننده اش است.

نکات مثبت فیلم؟

این که به شما اعتماد به نفس کافی می دهد که اگر همین حالا دوربین موبایل تان را روشن کنید و از سقف، دیوار یا هر نقطه از منزلتان فیلمبرداری کنید، نتیجه قطعاً حرفه ای تر از چیزی هست که در این فیلم مشاهده خواهید کرد!

نقد فیلم خورشید نیمه شب

نکات منفی فیلم؟

به طور شفاف و واضح فیلمنامه ای در «خورشید نیمه شب» وجود ندارد!

بازیگران فیلم در نوع خودشان منحصر به فرد هستند! بازیگر زن اصلی فیلم در تمام دقایق فیلم لبانش باز است و می خندد! فرقی نمی کند که او جدی است، ناراحت است، عصبانی است یا هر حالت دیگر، دهان این بازیگر باز و خندان است!

دیالوگ های فیلم به راحتی می تواند در رده فاجعه آمیز ترین دیالوگ های تاریخ سینمای ایران قرار بگیرد.

سکانس های دو نفره فیلم احتمالاً تا به امروز بدترین سکانس هایی است که در یک فیلم سینمایی دیده اید!

این یکی از دیالوگ های فیلم است:

-  اسمت چیه؟

+ تربچه!

-خونت کجاست؟

+ تو باغچه!

صدابرداری فیلم «خورشید نیمه شب» حتی از حالت آماتوری هم پایین تر است. به نوعی که گمان می رود اولین بار باشد که با تجهیزات صوتی مواجه شده اند!

نورپردازی نیز تفاوت چندانی با صدابرداری ندارد. نوری که گاهی پوست بازیگر را می سوزاند و گاهی این قدر کم است که سوژه را نمی بینیم!

فارغ از داستان بی سر و ته دو شخصیت اصلی قصه، یک داستان فرعی هم در فیلم وجود دارد که لحظه به لحظه آن بحران فیلمسازی به شمار می رود!

در بخش بازیگری، فیلم در رده بدترین آثار ساخته شده در سینما قرار می گیرد.

نقد فیلم خورشید نیمه شب

عامل تأثیرگذار برای تماشای فیلم؟

احتمالاً دیدن نام شهاب حسینی که آن هم فقط یک دقیقه در فیلم حضور دارد!

حرف آخر:

«خورشید نیمه شب» که شهاب حسینی تهیه کنندگی آن را برعهده دارد، سال 1395 ساخته شده اما 6 سال در انبار خاک خورده و حالا به صورت آنلاین اکران شده است. شاید بهتر می بود تا این بنجل تمام عیار سینمایی در همان انبار باقی می ماند و اکران نمی شد!

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب به‌صورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می‌گردد.

به صفحه اینستاگرام مووی مگ بپیوندید

 

 

 

نام فیلم: خورشید نیمه شب دانلود خورشید نیمه شب

کارگردان: شبیر شیرازی

نویسنده: شبیر شیرازی

تهیه کننده: شهاب حسینی

بازیگران:

آرمان درویش

سنبل اعظمی

آزاده مهدی زاده

سید علی سجادی