نقد فیلم مورچه خوار

کسی در فیلم حضور دارد من بشناسم؟

مهدی کوشکی که اغلب با حواشی مجازی اش با ریحانه پارسا به یاد آورده می شود، بازیگر نقش اصلی فیلم است. رضا شفیعی جم، مارال فرجاد،نسرین مقانلو و لیندا کیانی از دیگر بازیگران فیلم به شمار می روند.

داستان فیلم درباره چیست؟

مردی که علاقه ای به فضای مجازی ندارد، پایش به اینستاگرام باز می شود و در مدت کوتاهی تبدیل به شاخ مجازی می شود و...

کارگردان کیست؟

شاهد احمدلو که هم به عنوان بازیگر و هم به عنوان کارگردان چهره ای پرکار در سال های اخیر سینما بوده است. از ساخته های احمدلو می توان به «چند میگیری گریه کنی؟» و «آقا و خانم سنگی» اشاره کرد.

نقد فیلم مورچه خوار

نکات مثبت فیلم؟

این که بار دیگر ثابت می کند شما حتی با داشتن یک تلفن همراه و استفاده از آن خواهید توانست به مراتب از سازندگان این فیلم اثر بهتری بسازید و انتظار داشته باشید که فیلمتان روزی اکران شود!

نکات منفی فیلم؟

کیفیت تصویربرداری فیلم در حد سریال های صدا و سیماست.

فیلمنامه ای در «مورچه خوار» وجود ندارد. هرچه که هست، چسباندن چند کلیپ مختلف به هم به منظور ساختن فیلم سینمایی بوده است.

بامزه ترین بخش فیلم مربوط به آن مبلغ کذایی 10 میلیاردی است که قرار است صاحب یک موسسه به شاخ های اینستاگرامی پرداخت کند. سکانس به خط کردن شاخ های اینستاگرامی به تنهایی می تواند از هر فیلم کمدی، برای تماشاگر خنده دار تر باشد!

در فیلم سکانسی وجود دارد که دو دختر در کنار هم روی تختخواب دراز کشیده اند. یکی که عاشق شاخ مجازی شدن است می پرسد:«جایزه نوبل چیه!؟» و آن یکی که کتاب «نگرش یعنی همه چیز» به دست گرفته درباره تسلا صحبت می کند و می گوید نامزدش در حال گرفتن جایزه نوبل است! شاید عجیب به نظر برسد اما این سکانس واقعا وجود دارد!

تنها شخصیت عاقل «مورچه خوار» مادر خانواده است که معتقد است سبک زندگی هفتاد سال پیش عالی است و باید به همان شکل زندگی کرد و سازندگان فیلم هم بر آن تاکید کرده اند!

این شرح یکی از سکانس های فیلم است: عروس و داماد از دو طرف صحنه به سوی یکدیگر می دوند و در پس زمینه، موسیقی از حسن شماعی زاده پخش می شود!

بازی بازیگران چیزی در حد فاجعه است.

اعترافات در سکانس آخر یک کمدی موقعیت اساسی است!

نقد فیلم مورچه خوار

عامل تأثیرگذار برای تماشای فیلم؟

شاید موضوع فیلم که درباره شاخ های مجازی است

حرف آخر:

بیان این موضوع عجیب است اما به نظر می رسد که فیلمسازی در حال تبدیل شدن به یک شوخی دورهمی در سینمای ایران است. به طور عجیب و نگران کننده ای کیفیت آثار سینمای ایران رو به کاهش است و حتی اصول اولیه ساخت یک فیلم سینمایی در آن رعایت نمی شود. «مورچه خوار» حتی با ارفاق هم نمی تواند به عنوان یک فیلم سینمایی دسته بندی شود!

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب به‌صورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می‌گردد.

به صفحه اینستاگرام مووی مگ بپیوندید

 

 

 

نام فیلم: مورچه خواردانلود فیلم مورچه خوار

کارگردان: شاهد احمدلو

نویسنده: -

تهیه کننده: کیان باباییان

بازیگران:

محسن کوشکی

لیندا کیانی

نسرین مقانلو

رضا شفیعی جم

مارال فرجاد