feeeef3

کسی در فیلم حضور دارد که من بشناسم؟

کری مولیگان که برای بازی در فیلم « تحصیل / An Education » نامزد دریافت اسکار شده بود، بازیگر نقش اصلی فیلم است. ماتیاس شوئنائرتس هم که اگر به فیلمهای اروپایی علاقه مند باشید، قطعا او را با « کله شق / Bullhead » یا «زنگار و استخوان/ Rust and Bone » به یاد خواهید آورد. مایکل شین هم که احتمالا او را با « فراست/ نیکسون - Frost/Nixon » بخاطر می آورید، در فیلم حضور دارد.

داستان فیلم درباره چیست ؟

بث‌شیبا اِوردین ( کری مولیگان ) دختر جوان و سرختی است که گرفتار در ابراز عشق سه مرد از طبقات مختلف شده است. یکی چوپان ( ماتیاس شوئنائرتس ) ، دیگری یک گروهبان ( تام استوریچ ) و آخری مردی میانسال به نام ویلیام ( مایکل شین )

کارگردان کیست ؟

توماس وینتربرگ که فیلم قبلی اش به نام « شکار » یکی از بهترین فیلمهای به نمایش درآمده در سال 2012 بود و نامزد اسکار بهترین فیلم خارجی در سال 2014. وینتربرگ را در مجموع کارگردان آینده داری می دانند.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/1/Far_from_the_Madding_Crowd/thumbs/phoca_thumb_l_2.jpg

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه کنند؟

فیلم چندتایی صحنه جنسی دارد و روی هم رفته پیشنهاد میکنم که افراد کم سن و سال به تماشای فیلم ننشینند.

نکات مثبت فیلم ؟

بازی کری مولیگان مهمترین نکته مثبت « به دور از مردم شوریده » می باشد. مولیگان به خوبی از پس ایفای نقش سخت بث‌شیبا اِوردین برآمده است؛ نقشی که جولی کریستی در سال 1967 ایفا کرده بود و البته به نظرم مولیگان گزینه بهتری برای ایفای این نقش بوده.

دیالوگ های فیلم جذاب و شنیدنی هستند. شنیدن داد و ستدهای عاشقانه بث‌شیبا با عشاق هیجان انگیز است!

استفاده از لانگ شات و بهره گیری از تصاویر طبیعت باز، حس و حال خوبی به تماشاگر می دهد و تماشای « به دور از مردم شوریده » را چشم نواز کرده است.

فیلم تاکید زیادی بر طبیعت سبز و بکر دارد و لحظه ای از به تصویر کشیدن این زیبایی غافل نمی شود. این تاکید فقط از یک کارگردان اروپایی بر می آید!

ماتیاس شوئنائرتس که بازیگر نقش گابرلی می باشد، بازی درخشانی از خود ارائه داده.

نکات منفی فیلم ؟

فیلم اگرچه شخصیت های داستانش را به مرور توسعه می دهد اما برخی از شخصیت های مکمل به درخشانی بثابه توسعه پیدا نمی کنند. اما این ایراد آنقدر زیاد نیست که بتواند باعث آزار مخاطب شود.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/1/Far_from_the_Madding_Crowd/thumbs/phoca_thumb_l_3.jpg

حرف آخر :

« به دور از مردم شوریده » اثری عاشقانه با حال و هوای کلاسیک است که دیدنش می تواند برای افرادی که قصد دارند از آثار پر جنب و جوش هالیوودی فاصله بگیرند، مفید باشد. یک داستان جذاب و ادبی به همراه مناظر و فیلمبرداری چشم نواز، می تواند حال هر تماشاگری را خوب کند!

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگیرد قانونی می شود.

به جامعه مجازی سایت مووی مگ بپیوندید و دوستان سینمایی جدید پیدا کنید!     

     Far From the Madding 222222

به دور از مردم شوریده : Far from the Madding Crowd

کارگردان : Thomas Vinterberg

فیلمنامه : David Nicholls

بازیگران :

Carey Mulligan... Bathsheba Everdene

Matthias Schoenaerts ... Gabriel Oak

Tom Sturridge...Sergeant Francis Troy

Juno Temple ... Fanny Robbin

و...

ژانر : درام

رده سنی : PG-13( مناسب برای افراد بالای 13 سال)

زمان : 119 دقیقه