gf453r

کسی در فیلم حضور دارد که من بشناسم؟

مارک رافالو که بازیگر فیلمهای « جزیره شاتر » و سری فیلمهای « انتقام جویان » بوده، نقش اصلی مرد فیلم است. زوئی سالدانا هم که با فیلم « آواتار » ، « نگهبانان کهکشان » شناخته می شود، بازیگر نقش اصلی زن می باشد.

داستان فیلم درباره چیست ؟

یک پدر افسرده به اسم کامرون ( مارک رافالو ) که صاحب دو دختر از همسرش مگی ( زوئی سالدانا ) است، روزگار سختی را سپری می کند. او بی پول است و قادر نیست به درستی با همسر و فرزندانش ارتباط برقرار کند. در این شرایط همسر و فرزندانش تلاش می کنند تا به او کمک کنند اما...

کارگردان کیست ؟        

مایا فوربس که « بی نهایت خرس قطبی » اولین فیلم او در مقام کارگردان می باشد. فوربس پیش از این نویسنده چندین فیلمنامه سینمایی و مجموعه تلویزیونی بوده است که از جمله مهمترین آنها انیمیشن « هیولاها علیه بیگانگان » می باشد.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/1/Infinitely_Polar_Bear/thumbs/phoca_thumb_l_1.jpg

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه کنند؟

فیلم در مجموع زبان تند و تیزی دارد و چندین سکانس هم دارد که مناسب افراد کم سن و سال نیست.

نکات مثبت فیلم ؟

بازی مارک رافالو و زوئی سالدانا نقطه قوت فیلم محسوب می شود. مارک رافالو در « بی نهایت خرس قطبی » نشان داده که می تواند بازیگری باشد که نقش های به مراتب سخت تری را ایفا کند.

مایا فوربس این اثر را براساس تجربه های شخصی اش ساخته، به همین جهت « بی نهایت خرس قطبی » در بخش فیلمنامه حاوی جزئیات زیادی است که در فیلمهای درباره یک بیماری خاص، کمتر دیده شده است.

فوربس با اینکه زندگی مگی و کامرون را ویرانه ای معرفی می کند که انواع و اقسام مشکلات اعم از مالی و نژادی در آن دخیل می باشد، اما هرگز بذر ناامیدی را در فیلم نمی پاشد و مخاطبش را به آینده امیدوار نگه می دارد. پیامی ارزشمند که مخاطب را به تلاش برای داشتن زندگی بهتر ترغیب می کند.

نکات منفی فیلم ؟        

فیلم خیلی به زوایای تاریک زندگی یک فرد مبتلا به بیماری دو قطبی نمی پردازد. احتمالا فوربس خیلی نمی خواسته تا فضای داستانش غمگین باشد اما این تصمیم به عدم باورپذیر بودن داستان منجر شده است.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/1/Infinitely_Polar_Bear/thumbs/phoca_thumb_l_8.jpg

حرف آخر :

اولین تجربه خانم فوربس اثری قابل قبول است که در قامت یک اثر تماماً مستقل توانسته حرفی که می خواسته را بزند. « بی نهایت خرس قطبی » بیشتر از اینکه درباره بیماری افسردگی و دو قطبی باشد، درباره رستگاری و تلاش برای داشتن یک زندگی بهتر است. این روایت بی ایراد نیست اما برای تجربه اول قابل قبول است.

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگیرد قانونی می شود.

به جامعه مجازی سینمایی سایت مووی مگ بپیوندید و دوستان سینمایی جدید پیدا کنید!       infinit333

    

بی نهایت خرس قطبی (Infinitely Polar Bear)

کارگردان : Maya Forbes

فیلمنامه : Maya Forbes

بازیگران :

Zoe Saldana... Maggie

Mark Ruffalo ... Cameron

Keir Dullea... Murray Stuart

Imogene Wolodarsky ... Amelia Stuart

و...

ژانر : کمدی

رده سنی : R( مناسب برای افراد بالای 17 سال)

زمان : 90 دقیقه