f3333op

کسی در فیلم حضور دارد که من بشناسم؟

نَت ولف که در فیلم « تقصیر ستاره بخت ماست » حضور داشت، اینبار بازیگر نقش اصلی فیلمی شده که از همان نویسنده یعنی جان گرین اقتباس شده است. کارل دلوینگن هم در فیلم حضور دارد که احتمالا او را خارج از حیطه سینما دیده اید!

داستان فیلم درباره چیست ؟

کیو ( نَت ولف ) شاگرد زرنگ مدرسه است که پس از ملاقات با مارگو ( کارل دلوینگن ) ، تصمیم می گیرد به مارگو که به دوست پسرش شک کرده کمک کند. اما بزودی مارگو ناپدید می شود و...

کارگردان کیست ؟        

جک شریر که تنها یک ساخته سینمایی داشته و آن فیلم « ربات و فرانکی » بوده است؛ فیلمی که کمتر به آن بها داده شد اما یکی از آثار ارزشمند سال 2012 بود. « شهرهای کاغذی » دومین ساخته سینمایی جک شریر می باشد.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/1/Paper_Towns/thumbs/phoca_thumb_l_1.jpg

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه کنند؟

خانواده ها باید در هنگام تماشای فیلم این نکته را مد نظر داشته باشند که فیلم تاکید زیادی روی دنیای نوجوانان و کنجکاوی های جنسی آنان دارد!

نکات مثبت فیلم ؟

فیلم پیامهای اخلاقی بسیار خوبی درباره کشف ناشناخته ها ، تجربیات دوران نوجوانی ، شاد زیستن و دوستی ها دارد.

« شهرهای کاغذی » به خوبی این مفهوم را به مخاطبش انتقال می دهد که از قضاوت در مورد دیگران پرهیز کنیم چراکه ممکن است حقیقت متفاوت باشد.

فیلم بازیهای خوبی دارد. نَت ولف بهترین بازیگر فیلم است.

تکنیک های فیلمبرداری می تواند برای هنرمندان این عرصه قابل توجه باشد.

نکات منفی فیلم ؟

این اقتباس سینمایی از کتاب جان گرین در مقایسه با « تقصیر ستاره بخت ماست » ، اثری معمولی تر محسوب می شود که هیچ دلیلی برای ماندگاری در ذهن مخاطب ایجاد نمی کند. « تقصیر ستاره بخت ماست » دلایل بسیاری به مخاطبش برای به خاطر سپرده شدن ارائه می کرد ( از جمله موقعیت ها و دیالوگ های ماندگارش ) اما « شهرهای کاغذی » چنین ویژگی ندارد و به سختی امکان دارد که بعد از تماشای فیلم دوباره به سراغش بروید!       

http://moviemag.ir/images/phocagallery/1/Paper_Towns/thumbs/phoca_thumb_l_2.jpg

حرف آخر :

« شهرهای کاغذی » برای تماشاگر نوجوان سینما ساخته شده است و احتمالا آنان را هم راضی خواهد کرد. تماشاگرانی با سن و سال بیشتر، نباید انتظار بیشتری از فیلم داشته باشند چراکه هیچ نکته ای که برایشان جالب توجه باشد در فیلم وجود ندارد. این اقتباس بی رمق تر از آن است که مخاطب جدی سینما را جذب کند و " بی اتقاف " تر از آن است که مانع خستگی او شود.

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به جامعه مجازی سینمایی سایت مووی مگ بپیوندید و دوستان سینمایی جدید پیدا کنید!         

   sdkpaep

شهرهای کاغذی (Paper Towns)

کارگردان : Jake Schreier

فیلمنامه : Scott Neustadter ، Michael H. Weber

بازیگران :

Nat Wolff ... Quentin

Cara Delevingne ...Margo

Austin Abrams ... Ben

Justice Smith ... Radar

و...

ژانر : درام

رده سنی : PG-13( مناسب برای افراد بالای 13 سال)

زمان : 109 دقیقه