Vakn22

کسی در فیلم حضور دارد که من بشناسم؟

اِد هلمز که با سری فیلمهای « خماری » به شهرت رسید بازیگر نقش اصلی فیلم است. در کنار او کریستینا اپلگیت که بیشتر با بازی در « سامانتا کی؟ » شناخته می شود نیز حضور دارد. کریس همسورث فیلمِ « ثور » هم در فیلم نقشی دارد. لزلی من که بیشتر برای بازی در فیلمهای همسرش جود آپاتوف شناخته می شود نیز از جمله بازیگران فیلم است. چارلی دی « روسای وحشتناک » را هم می توانید در فیلم پیدا کنید.

داستان فیلم درباره چیست ؟

راستی گریسولد که مدتی است رابطه اش با همسر و خانواده اش رنگ باخته، تصمیم می گیرد در سفری جاده ای با آنان به منطقه ولی ورلد بروند تا در حین سفر بتواند رابطه اش با آنان را بازیابی نماید اما...

http://moviemag.ir/images/phocagallery/1/Vacation/thumbs/phoca_thumb_l_5.jpg

کارگردان کیست ؟        

جان فرانیسی دالی و جاناتان ام گلدستین که « تعطیلات » اولین ساخته سینمایی شان محسوب می شود. فرانسیس دالی پیش از این به عنوان بازیگر در آثاری همچون « روسای وحشتناک » حضور داشته است.

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه کنند؟

خانواده ها کلا باید به همه نکاتی که فکر می کنند و احتمال می دهند توجه نمایند!

http://moviemag.ir/images/phocagallery/1/Vacation/thumbs/phoca_thumb_l_4.jpg

نکات مثبت فیلم ؟

فیلم از بس خودش را دست می اندازد که آدم مجبور به خنده می شود! این حجم از حماقت که یکجا در « تعطیلات » جمع شده، می تواند گاهی موجب خنده شما شود و باید انصاف داشت که شوخی های، « تعطیلات » گاهی می تواند خنده دار باشد.

حضور کریس همسورث در یک نقش کمدی جالب توجه هست.

نکات منفی فیلم ؟

نسخه کلاسیک اثر در سال 1983 اثر قابل قبولی بود که می شد یک خط فیلمنامه در آن پیدا کرد و نقطه پایانی برای آن در نظر گرفت اما در نسخه سال 2015 ، فیلم نقطه پایانی ندارد و فقط زمانی که شن زمانی شوخی ها به پایان می رسد، فیلم هم یکجوری همه چیز را جمع می کند تا به انتها برسد!

فیلم زیادی برای خنداندن مخاطبش به شوخی های جنسی متوسل می شود. در واقع سازندگان در برقراری تعادل در انجام شوخی ها موفق نبوده اند و « تعطیلات » پر از شوخی های جنسی است که پی در پی به اجرا در می آیند؛ شوخی هایی که ظرافت پرداختی ندارند و پر تعداد هستند.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/1/Vacation/thumbs/phoca_thumb_l_6.jpg

حرف آخر :

نبش قبر کردن یک اثر کمدی که خیلی هم شاخص نبوده، تصمیم عجیب و غریبی بوده که به نتیجه خوشی منجر نشده است. « تعطیلات » یک اثر سخیف با موقعیت های پایین تنه ای است که فاقد خط روایی منطقی و شخصیت های دوست داشتنی می باشد. اما بهرحال در میان انبوه شوخی های جنسی فیلم یکی دوتایی می گیرد.

 

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به جامعه مجازی سینمایی سایت مووی مگ بپیوندید و دوستان سینمایی جدید پیدا کنید!         

   vapcj334

تعطیلات (Vacation)

کارگردان : John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein

فیلمنامه : John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein

بازیگران :

Ed Helms  ... Rusty Griswold

Christina Applegate ... Debbie Griswold

Chris Hemsworth... Stone Crandall

Leslie Mann ...Audrey Crandall

و...

ژانر : کمدی

رده سنی : R( مناسب برای افراد بالای 17 سال)

زمان : 99 دقیقه