fhjiiiff

کسی در فیلم حضور دارد که من بشناسم؟

خیر!

داستان فیلم درباره چیست ؟

لیز ( پریسیلا شیرر ) و تونی جوردن ( تی سی استالینگز ) زوجی هستند که به همراه دخترشان ، زندگی بسیار خوبی را پشت سر می گذارند و مشکل مالی خاصی متوجه آنها نیست. اما این وسط، بنیان عاطفی خانواده دچار ایراداتی است و درست سر بزنگاه، لیز با خانمی به نام کلارا ( کارن ابرکرومبی ) آشنا می شود که یک اتاق در خانه اش به نام « اتاق جنگ » دارد و در آن برای زمین و زمان دعا می کند تا گره از کار باز شود. لیز هم تصمیم می گیرد برای بازگشت همسرش به سر خونه و زندگیش، یک نسخه از اتاق جنگ در منزلش ایجاد کند و...

کارگردان کیست ؟        

آلکس کندریک که معمولا آثارش در حال و هوای همین فیلم « اتاق جنگ » است. یک ویژگی بسیار خوب کندریک این است که فیلمی کم بودجه را تحویل می گیرد و سودی سرشار را روانه جیب تهیه کنندگان می کند! ساخته های قبلی کندریک همگی کم هزینه بودند اما در اکران توانستند مخاطب خودشان را پیدا کنند.

iwqwiag

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه کنند؟

فیلم در ارتباط با دعا و تلاش برای زندگی خوب است و هیچگونه مشکلی برای تماشای افراد کم سن و سال ندارد.

نکات مثبت فیلم ؟

تماشای « اتاق جنگ » کار بسیار مشکلی است اما بهرحال در فیلم خبری از دنیای تیره و تار پیرامون انسانها نیست. همه چیز در فیلم دراماتیک است و تا جایی که امکان داشته از نشان دادن هرگونه پلیدی قابل انتظار در زندگی مشترک لیز و تونی خودداری شده است.

نکات منفی فیلم ؟

در « اتاق جنگ » خبری از شخصیت پردازی نیست. افراد برای خودشان بصورت خودش جوش متحول می شوند!

فیلم هدف مشخصی ندارد و هر دفعه یک حرفی را پیش می کشد! یک بار موعظه می کند، یک بار به دعا روی می آورد و در این بین مشکلات خانواده هرگز بصورت اجتماعی مورد بررسی قرار نمی گیرد!

فیلم یک تریبون رسمی در داستان دارد که نامش خانم کلارا است. از آن نوع شخصیت هایی که کاری به فیلم و سینما و هنر ندارند و مستقیما با مخاطبش دیالوگ می گوید؛ تنها تفاوتش این است که در چشم شما نگاه نمی کند و به جایی دیگر خیره شده! از همان هایی که در سینمای ایران هم می توان نمونه های بسیاری برای آن یافت!

wiahrrwar

حرف آخر :

« اتاق جنگ » برای بدست آوردن دل گروهی از مسیحیان به سینما آمده و اثری تمام سفارشی است؛ با این تفاوت که برخلاف سینمای ایران، با بودجه ای دولتی ساخته نشده است. فیلم به راحتی مخاطبینش را پیدا خواهد کرد و احتمالا آنان را هم راضی می کند. با اینحال برای مخاطبی که سینما را بصورت حرفه ای دنبال می کند، تماشای 2 ساعت موعظه کامل و بدور از هرگونه ظرافت پرداخت، نمی تواند تجربه جالبی باشد.

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به جامعه مجازی سینمایی سایت مووی مگ بپیوندید و دوستان سینمایی جدید پیدا کنید!        

اتاق جنگ (War Room)wsjfjfk4444

کارگردان : Alex Kendrick

فیلمنامه : Alex Kendrick, Stephen Kendrick

بازیگران :

Priscilla C. Shirer ...Elizabeth Jordan

T.C. Stallings ... Tony Jordan

Karen Abercrombie ... Miss Clara

Beth Moore ... Mandy

و...

ژانر : درام

رده سنی : PG ( مناسب برای افراد بالای 7 سال)

زمان : 120 دقیقه