fo4rr9443

کسی در فیلم حضور دارد که من بشناسم؟

آنتونیو باندراس که بیشتر با فیلم « دسپرادو » و « ماسک زورو » شناخته می شود بازیگر نقش اصلی است. ژولیت بینوش فرانسوی هم که برای « بیماری انگلیسی » موفق به دریافت اسکار شد ،از جمله بازیگران فیلم می باشد. پدرِ جاش برولین هم یکی از بازیگران فیلم است.

داستان فیلم درباره چیست ؟

داستان فیلم درباره 33 معدنچی شیلیایی است که در سال 2010 در معدن سن خوزه محبوس شدند. این معدنچینان به مدت 69 روز در این محل زنده ماندند و روزهای سختی را سپری کردند.

کارگردان کیست ؟        

پاتریشیا ریگن که آخرین ساخته اش کمدی به نام « Girl in Progress » با بازی اوا مندز در سال 2012 بود که خیلی هم اثر دلچسبی نبود. « 33 نفر » سومین فیلم بلند خانم ریگن محسوب می شود که پس از 3 سال دوباره به سینما بازگشته است.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/The_33/thumbs/phoca_thumb_l_5.jpg

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه نمایند؟

فیلم صحنه های جنسی ندارد اما شاید برخی کلمات مناسب افراد کم سن و سال نباشد.

نکات مثبت فیلم ؟

تماشای « 33 نفر » می تواند تجربه مفیدی برای مخاطب باشد. فیلم درباره مشقت های معدنچیان است و البته وام گرفته از یک رویداد واقعی می باشد. این دلایل می تواند بر جذابیت های فیلم برای تماشا بیفزاید.

نکات منفی فیلم ؟

« 33 نفر » می خواهد در روایت داستان معدنچیان شیلیایی به تمامی جوانب این اتفاق بپردازد. مسائل دولتی، خانواده معدنچیان، رسانه ها و... باعث شده تا تمرکز بر روی داستان خود معدنچیان از دست برود و مخاطب نتواند جز یکی دو شخصیت اصلی، خیلی خودش را همانند معدنچیانش در زیرزمین محبوس حس کند.

فیلم آکنده از شعارهایی در ارتباط با همبستگی است. البته این نکته منفی به شمار نمی رود اما زمانی که این جملات مدام از زبان قهرمان داستان شنیده شود، تاثیرگزاری خودش را از دست می دهد. می شد به جای اینهمه سخنرانی کمی تعلیق در داستان ایجاد کرد.

معلوم نیست چه بلایی بر سر ژولیت بینوش آمده که بازی در نقش یک زن لاتین در اینچنین فیلمی را پذیرفته است! نتیجه هم که قابل پیش بینی بوده!

در بخش دیالوگ نویسی بطور خلاصه می توان « 33 نفر » را کلکسیونی از کلیشه نامید! وضعیت کارمندان دولتی خراب تر از دیگر شخصیت هاست.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/The_33/thumbs/phoca_thumb_l_6.jpg

حرف آخر :

« 33 نفر » برای کسانی که دوست دارند درباره معدنچیان معروف شیلیایی فیلمی ببینند می تواند اثر سرگرم کننده ای باشد. اما اگر فاکتور واقعی بودن داستان را حذف کنیم و از منظر یک اثر سینمایی به فیلم نگاه کنیم، باید گفت که « 33 نفر » اثری کلیشه ای محسوب می شود؛ کلیشه ای که در اینجا با واقعیت در هم آمیخته.

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به کانال رسمی مووی مگ در تلگرام بپیوندید!

 

33 نفر (The 33)23d32

کارگردان : Patricia Riggen

فیلمنامه : Mikko Alanne ، Craig Borten

بازیگران :

Antonio Banderas...Mario Sepúlveda

Rodrigo Santoro ...Laurence Golborne

Juliette Binoche...María Segovia

James Brolin ... Jeff Hart

و...

ژانر : بیوگرافی

رده سنی : PG-13 ( مناسب برای افراد بالای 13 سال)

زمان : 127 دقیقه