Cs0LD6FW8AAJ2424245

کسی در فیلم حضور دارد که من بشناسم؟

شاید اگر از طرفداران سریال « Shameless » باشید بتوانید جیمز آلن مک کن را به یاد بیاورید.

داستان فیلم درباره چیست ؟

آقای جیمز ( جیمز آلن مک کن ) یک ویدئو می بیند که احساس می کند مربوط به خواهر گمشده اش می باشد. از این رو یک سری آدم بیکار را بر می دارد و به جنگل می زند تا بتواند اطلاعات بیشتری کسب کند اما خود و یارانش یکی یکی نفله می شوند و...

کارگردان کیست ؟        

آدام وینگارد که کاری باقی نمانده که در سینما انجام نداده باشد! آخرین ساخته این کارگردان در مقام کارگردان فیلم قابل دفاعی به نام مهمان ( The Guest ) بوده که در سال 2014 اکران شد.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9017/Blair_Witch/thumbs/phoca_thumb_l_7.jpg

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه نمایند؟

« جادوگر بلر » صحنه های خشونت آمیزی دارد که باعث می شود مناسب افراد کم سن و سال نباشد.

نکات مثبت فیلم ؟

زنده کردن یاد و خاطرات فیلم « پروژه جادوگر بلر » که یک جریان را در سینمای ترس پایه گذاری کرد.

نکات منفی فیلم ؟

فیلم بطور آزاردهنده ای قابل پیش بینی است. از اولین لحظه که جوان های « بزودی سلاخ شونده » وارد جنگل می شوند، تمام المان های کلاسیک ژانر ترس « جنگلی » در دهه های گذشته به سراغ اثر می آید تا حوصله مخاطب از بی هیجانی سر برود.

با اینکه شخصیت های فیلم بروز شده اند و اینبار تکنولوژی های روز را هم با خود به جنگل برده اند، اما این امر هم باعث نشده تا اتفاقات مشابه نزدیک به دو دهه ی پیش مجددا برایشان رخ ندهد! راه و روشی که فیلم برای منطقی جلوده دادن این قضیه استفاده می کند هم در نوع خودش جالب است!

تکلیف سازندگان با مخاطب مشخص نیست. آنها از طرفی می خواستند یکجورایی به « پروژه جادوگر بلر » وفادار باشند و از یک طرف ویژگی های ژانر ترس را هم نسبت به آن سالها ارتقاء داده باشند اما نه در حفظ اصالت فیلم قبلی موفق بوده اند و نه قادر هستند به نزدیکی های ژانر ترس روز سینما نزدیک شوند. نتیجه اش مغلطه ای است که درش جیغ و داد، شبهای جنگلی، یکی که همیشه پشت برگ حرکت میکند و کلی ایده نخ نما وجود دارد.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9017/Blair_Witch/thumbs/phoca_thumb_l_5.jpg

حرف آخر :

ساختن یک ادامه برای « پروژه جادوگر بلر » که تمام اهمیتش به باور کردنش به عنوان یک داستان واقعی در زمان اکران بود، تصمیم عجیبی بود که شاید می شد پیش بینی کرد سرانجام خوشی نداشته باشد. « جادوگر بلر » نه می ترساند، نه چیزی به قسمت قبل اضافه می کند، نه نوآوری دارد و نه هیچ چیز دیگر.

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به کانال رسمی مووی مگ در تلگرام بپیوندید!

 

جادوگر بلر (Blair Witch)Blair2324

کارگردان : Adam Wingard

فیلمنامه : Simon Barrett

بازیگران :

ames Allen McCune... James

Callie Hernandez ... Lisa Arlington

Corbin Reid ... Ashley

Brandon Scott ... Peter

و...

ژانر : ترسناک

رده سنی : R ( مناسب برای افراد بالای 17 سال)

زمان : 89 دقیقه