http://moviemag.ir/images/phocagallery/9017/Masterminds/thumbs/phoca_thumb_l_6.jpg

کسی در فیلم حضور دارد که من بشناسم؟

« مغزهای متفکر » بازیگران مشهور زیادی دارد. زک گالیفیاناکیس را که قطعاً با سه گانه « خماری » به خاطر می آورید. در کنار او کریستن ویگ که در سالهای اخیر و مخصوصاً با « ساقدوش ها » تبدیل به چهره مشهوری شد، حضور دارد. اوون ویلسون از افسردگی درآمده هم در فیلم حضور دارد. لزلی جونز و کیت مک کنون و جیسون سودیکیس را هم می توانید در فیلم ببینید.

داستان فیلم درباره چیست ؟

داستان فیلم که براساس یک رویداد واقعی ساخته شده، درباره یک نگهبان امنیتی به نام دیوید ( زک گالیفیاناکیس ) می باشد که از زندگی اش خسته شده است. در این شرایط همکار جذابش به نام کلی ( کریستن ویگ ) که دیوید را شیفته خود کرده، از وی می خواهد تا در یک سرقت بزرگ که توسط دوستش ( اوون ویلسون ) برنامه ریزی شده شرکت کند اما...

کارگردان کیست ؟        

جرد هس که ظاهراً متخصص ساخت بنجل است و آخرین ساخته اش به نام « دون وردل » که در سال 2015 به نمایش درآمد، یک شکست تمام عیار برای او محسوب می شد.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9017/Masterminds/thumbs/phoca_thumb_l_5.jpg

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه نمایند؟

« مغزهای متفکر » اشارات جنسی متعددی دارد اما هرگز به مرحله عمل نمی رسد و در همان نقطه اولیه متوقف می شود. همین مسئله می تواند باعث شود نگرانی خانواده ها کاهش بیابد.

نکات مثبت فیلم ؟

حضور جیسون سودیکیس در فیلم با اینکه نسبت به دیگر بازیگران بسیار کمتر می باشد، تاثیرگذارتر است و کمیک ترین لحظات فیلم نیز مربوط به او می باشد که به خوبی از عهده انجام آن برآمده.

نکات منفی فیلم ؟

نویسندگان داستان بطور کامل قوانین کلیشه ای را در متن گنجانده اند و کوچکترین خلاقیتی که خارج از قرداداد باشد، در داستان مشاهده نمی شود.

زمانی که یک اثر کمدی با قوانین کلیشه ای ساخته می شود، این جوک ها و موقعیت های کمیک هستند که می توانند به کمک اثر آمده و آن را از بی رمقی خارج نمایند. اما در « مغزهای متفکر » خبری از شوخی های جذاب هم نیست!

سازندگان از یک طرف اثرشان را با درجه نمایش PG-13 روانه سینما کرده اند و از طرف دیگر تا می توانسته اند اشارات جنسی لب مرز در فیلم گنجانده اند تا به هر طریقی شده مخاطب را جذب نمایند. نتیجه این شده که کلی موقعیت کمدی نصفه و نیمه در فیلم بوجود آمده است.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9017/Masterminds/thumbs/phoca_thumb_l_1.jpg

حرف آخر :

« مغزهای متفکر » ضعیف و از رمق افتاده است. شوخی های فیلم هوشمندانه نوشته نشده و داستان خاصی هم وجود ندارد که مخاطب به آن دلخوش باشد. جدیدترین فیلم جرد هس تنها بازیگران مشهوری دارد که در کنار یکدیگر ضعیف ترین شوخی های ممکن را به تصویر کشیده اند و از ما 90 دقیقه زمان می خواهند تا به آنها و کمدی هایی که خلق می کنند بخندیم؛ اما خندیدن به این حجم از کلیشه و تکرار و ضعف، واقعاً کار مشکلی است!

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به کانال رسمی مووی مگ در تلگرام بپیوندید!

 

مغزهای متفکر (Masterminds)masrt3ffd

کارگردان : Jared Hess

فیلمنامه : Chris Bowman ، Hubbel Palmer

بازیگران :

Kristen Wiig... Kelly

Zach Galifianakis ...David Ghantt

Jason Sudeikis ... Mike McKinney

Owen Wilson ... Steve

Leslie Jones ... Detective

و...

ژانر : کمدی

رده سنی : PG-13 ( مناسب برای افراد بالای 17 سال)

زمان : 94 دقیقه