224446333518

کسی در فیلم حضور دارد که من بشناسم؟

اندی گارسیا که روزگاری بازیگر « پدرخوانده » بود، در فیلم حضور دارد. ماریا بلو هم که بازیهای ماندگارش در آثاری نظیر « تاریخچه خشونت » در یاد سینما دوستان باقی مانده، دیگر بازیگر فیلم است.

داستان فیلم درباره چیست ؟

مکس ( بن وینچل ) پسر نوجوانی است که به همراه مادر تنهایش ( ماریا بلو ) زندگی می کند. مکس اطلاعی از سرنوشت پدرش ندارد اما ظاهرا همه به غیر از او پدرش را می شناسند! بزودی مشخص می شود که پدر، قدرتی ماورایی برای مکس به یادگار گذشته تا پسرش توسط آن دنیای بدبخت را از ویرانی نجات دهد و...

کارگردان کیست ؟        

استیوارت هندلر که تا امروز نشان داده استعداد عجیبی در بُنجل سازی در سینما دارد و حالا حالاها نیز قصد ترک این عادت را ندارد. آخرین ساخته سینمایی هندلر اثری ترسناک به نام « Sorority Row » بود که تماشایش صبر ایوب می خواست.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/Theater/Max_Steel/thumbs/phoca_thumb_l_2.jpg

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه نمایند؟

خانواده ها با خیال راحت اثر را برای دلبندانشان به نمایش بگذارند و مطمئن باشند که هیچ ضرر و زیانی از این فیلم به فرزندانشان منتقل نخواهد شد.

نکات مثبت فیلم ؟

شاید بتواند کودکان را راضی نماید. بهرحال هرچه هست، بچه ها با اسباب بازیهای این اثر از قبل آشنا هستند و فیلم می تواند برایشان سرگرم کننده باشد.

نکات منفی فیلم ؟

بطور کامل و مشخص فیلمنامه. در « مکس استیل » دیالوگ های فاجعه بار به سبک آثار اَبَرقهرمانی دهه ی هشتاد می شنویم و روند فیلم نیز چیزی جز پریدن و مشت زدن و بامزه بازی های بی مزه استیل به همراه ندارد! مکس در لحظاتی در حال کار کردن روی مخ همکلاسی اش است و در لحظه بعدی در حال نجات دنیا ، فیلمنامه « مکس استیل » چنین بازار آشفته ای است!

« مکس استیل » در بخش اکشن نیز ناتوان از ایجاد هیجان است. زمانی که مکس قدرت ماورایی پیدا می کند تماشاگر انتظار تماشای لحظاتی را دارد که حداقل او را سرگرم نماید اما کارگردانی صحنه های اکشن مبتنی بر قوانینی است که حتی کلیشه در مقابل آن پادشاهی می کند!

حضور ربات ناطق استیل که در تمام طول فیلم وظیفه تکه پرانی و بامزگی را برعهده داشته، به جهت کیفیت نازل جوک نویسی تبدیل به سوهان اعصاب تماشاگر می شود.

نقش منفی داستان هم دنیای خاص خودش را دارد. یکدفعه سر و کله اش پیدا می شود و تکلیفش با خودش مشخص نیست. او شبیه به پازلی است که تمام قطعاتش به اشتباه چیده شده!

http://moviemag.ir/images/phocagallery/Theater/Max_Steel/thumbs/phoca_thumb_l_3.jpg

حرف آخر :

« مکس استیل » در زمانی به اکران درآمده که اغلب آثار اَبَرقهرمانی به فروش خوبی دست پیدا می کنند و احتمالاً همین امر سازندگان اسباب بازی « مکس استیل » را مجاب به ساخت فیلم کرد تا آنها هم سهمی در این موفقیت ها داشته باشند. اما فیلم « مکس استیل » حتی از کلیشه های رایج ژانر اَبَرقهرمانی نیز یک سر و گردن پائین تر است و بیشتر به کار شبکه های کابلی می آید تا سینما.

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به کانال رسمی مووی مگ در تلگرام بپیوندید!

 

مکس استیل (Max Steel)maxidh22

کارگردان : Stewart Hendler

فیلمنامه : Christopher Yost

بازیگران :

Ben Winchell...Max McGrath

Josh Brener ...Steel (voice)

Maria Bello ... Molly McGrath

Andy Garcia ... Dr. Miles Edwards

و...

ژانر : اکشن

رده سنی : PG-13 ( مناسب برای افراد بالای 17 سال)

زمان : 92 دقیقه