http://moviemag.ir/images/phocagallery/9016/Ouija_Origin_of_Evil/thumbs/phoca_thumb_l_6.jpg

کسی در فیلم حضور دارد که من بشناسم؟

مشهورترین بازیگر فیلم الیزابت ریزر است که احتمالاً او را با سری فیلمهای « گرگ و میش » به خاطر خواهید آورد. دیگر بازیگران فیلم هم معمولاً از یک فیلم ترسناک به فیلم ترسناک دیگر منتقل می شوند و اگر از علاقه مندان به آثار ترسناک باشید، اغلب آنان را می شناسید!

داستان فیلم درباره چیست ؟

یک مادر بیوه ( الیزابت ریزر ) در دهه ی 60 میلادی به شغل شریف احضار روح مشغول است و دخترانش نیز او را همراهی می کنند. اما پس از مدتی بر اثر اتفاقی، یک روح نه چندان خوش اخلاق و با حوصله سر از منزل در می آورد و...

کارگردان کیست ؟        

مایک فلاناگان که سالهاست آثار ترسناک می سازد که از جمله فیلمهای شناخته شده او می توان به « Hush » و « Oculus » اشاره کرد که فیلمهای ترسناک بدی هم نبودند. فلاناگان تا به امروز اثر ترسناکی نساخته که مخاطبش را ناامید کند.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9016/Ouija_Origin_of_Evil/thumbs/phoca_thumb_l_1.jpg

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه نمایند؟

« ویجا : منشاٌ شر » صحنه های جنسی ندارد اما تا دلتان بخواهد روح ترسناک دارد که احتمالاً باعث ترس افراد کم سن و سال خواهد شد.

نکات مثبت فیلم ؟

در آثار ترسناک به سختی می توان پیچش های داستانی جذابی یافت و تنها نحوه ساخت و پرداخت صحنه های ترسناک است که اهمیت دارد. « ویجا : منشاٌ شر » از حیث ایجاد موقعیت های ترس اثر موفقی است و چندین غافلگیری جالب دارد که قبلاً در فیلمی استفاده نشده.

برخلاف اغلب آثار ترسناک، در « منشاٌ شر » تماشاگر به سرنوشت شخصیت هایی که در تصویر می بیند اهمیت می دهد و با آنان همراه می شود. این امر به دلیل اهمیت نصفه و نیمه ای است که سازندگان به شخصیت ها داده اند تا خودشان را معرفی نمایند.

فیلم یک بازیگر خردسال دارد که کل عمرش را تا به امروز در فیلمهای ترسناک گذرانده و اتفاقاً بازی بسیار خوبی هم دارد. این بازیگر دختر خردسال ستاره فیلم است و به نظر می رسد که به خوبی در حال استفاده از نامش در دنیای سینماست؛ نام این بازیگر لولو است و دقیقاً هم لولوست!

نکات منفی فیلم ؟

تقریبا مانند اکثر آثار ترسناک ، « ویجا : منشاٌ شر » هم فیلمنامه ضعیفی دارد که منطق داستانی مشخصی در آن به چشم نمی خورد و به جز مقدمه ، باقی زمان فیلم در اختیار جناب روح داستان بوده است که هرکاری می خواهد انجام دهد.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9016/Ouija_Origin_of_Evil/thumbs/phoca_thumb_l_3.jpg

حرف آخر :

« ویجا : منشاٌ شر » در مقایسه با قسمت قبل به مراتب اثر ترسناک تری به شمار می رود و موفق شده در روز هالووین خود را به عنوان یک غافلگیری مهم برای علاقه مندان به ژانر وحشت مطرح نماید. « منشاٌ شر » داستان جدیدی برای روایت ندارد اما روح جان داستان اینبار کمی خلاقیت به خرج می دهد و لحظات ترسناک جدیدی خلق می کند که احتمالاً بهترین خبر برای علاقه مندان به ژانر وحشت است.

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

ویجا : منشاٌ شر (Ouija: Origin of Evil)ouhgoddjf

کارگردان : Mike Flanagan

فیلمنامه : Mike Flanagan, Jeff Howard

بازیگران :

Annalise Basso... Lina Zander

Elizabeth Reaser...Alice Zander

Lulu Wilson ... Doris Zander

Henry Thomas... Father Tom

و...

ژانر : ترسناک

رده سنی : PG-13 ( مناسب برای افراد بالای 17 سال)

زمان : 99 دقیقه