20161217112625 20100c48489324

کسی در فیلم حضور دارد که من بشناسم؟

فیلم بازیگران مشهور زیادی دارد که احتیاج به معرفی ندارند. این بازیگران عبارتند از : ویل اسمیت، کیت وینسلت، کایرا نایتلی، ادوارد نورتون و هلن میرن.

داستان فیلم درباره چیست ؟

هاوارد ( ویل اسمیت ) که در کسب و کار بسیار موفق است، بعد از دست دادن فرزندش دچار یک بحران روحی عمیق می شود. او که از انسانها فاصله گرفته، تصمیم به نوشتن نامه برای عشق، مرگ و زمان می گیرد و و مدتی بعد یکدفعه می بیند که هر سه مورد مرگ و زمان و عشق در کالبد یک انسان در مقابلش ظاهر شده اند. اما بزودی مشخص می شود که این سه نفر...

کارگردان کیست ؟        

دیوید فرانکلین که احتمالا بسیاری او را با فیلم کمدی « شیطان پرادا می پوشد » با بازی مریل استریپ به خاطر خواهند آورد. آخرین فیلم فرانکلین قبل از « زیبایی موازی » ، « یک شانس » نام داشت که در سال 2013 اکران شده بود و اثر چندان قابل توجهی هم نبود.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9017/Collateral_Beauty/thumbs/phoca_thumb_l_4.jpg

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه نمایند؟

« زیبایی موازی » برای افراد کم سن و سال صحنه نامناسب ندارد و فقط شاید گاهی صحبت های تند شخصیت ها بر روی آنان تاثیر بگذارد.

نکات مثبت فیلم ؟

بیشتر بازیگران فیلم اسکاری هستند و طبیعتاً می توان انتظار داشت که چندتایی بازی خوب در فیلم شاهد بود!

نکات منفی فیلم ؟

خلاصه داستان برای خودش یک نکته منفی است!

فیلمنامه به شدت نازل و دم دستی است و چیزی شبیه به برخی فیلمهای تلویزیونی خودمان است؛ جایی که گره گشایی به بدترین شکل ممکن انجام می شود و پیام اخلاقی بصورت کاملاً مستقیم به صورت مخاطب پرتاب می شود. فکرش را بکنید، یکی یک جایی نشسته و درباره مفهوم زندگی صحبت می کند و به یکباره همه چیز متحول می شود!

فیلم یک دوجین شخصیت دارد که هرکدامشان داستان خودشان را دارند. پرداخت به مشکلات این آدمها نیز در حد طرح موضوع است و خبری از جزئیات نیست. این خرده داستانها جلوی گسترش داستان اصلی را هم گرفته اند که البته آن هم بهرحال تعریفی ندارد.

دیالوگ ها طولانی و موقعیت های زائد در « زیبایی موازی » بیش از حد معمول است.

شاید یکی باید به سازندگان اعلام کند که تریلر یک فیلم بیانگر حال و احوال فیلم می باشد و ساختن تریلری که هیچ ربطی به خود داستان اصلی ندارد، فقط می تواند ناشی از یک مسئله باشد و آن اینکه حتی خود سازندگان هم به محتوای اثرشان اعتمادی ندارند چه برسد به مخاطب!

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9017/Collateral_Beauty/thumbs/phoca_thumb_l_7.jpg

حرف آخر :

این اثر نه « زیبایی موازی » است و نه زیبایی مورب ، نه زیبایی مستطیل و نه زیبایی مثلثی؛ این فیلم بیشتر به " سردرگمی موازی " شبیه است!

 


منتقد: میثم کریمی

aio banner 895487943
 

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

زیبایی موازی (Collateral Beauty)beuyrffsrtt4

کارگردان : David Frankel

فیلمنامه : Allan Loeb

بازیگران :

Will Smith...Howard

Edward Norton ... Whit

Kate Winslet ... Claire

Michael Peña ...Simon

Helen Mirren ...Brigitte

Naomie Harris... Madeleine

Keira Knightley ... Amy

و...

ژانر : درام

رده سنی : PG-13 ( مناسب برای افراد بالای 13 سال)

زمان : 97 دقیقه