rs 1024x572 16121605002ker 2.121616

کسی در فیلم حضور دارد که من بشناسم؟

داکوتا جانسون که بازیگر پرکاری است و در فیلم « Black Mass » همبازی جانی دپ بود، بازیگر نقش اصلی فیلم است. جیمی دورنان هم که با قسمت نخست همین فیلم به نوعی چهره شد، بازیگر نقش اصلی مرد است. باور کنید یا نکنید، کیم بسینگرِ « محرمانه، لس آنجلس » هم درفیلم حضور دارد.

داستان فیلم درباره چیست ؟

داستان از نقطه ای آغاز می شود که قسمت نخست پایان یافته بود. آناستازیا ( داکوتا جانسون ) و کریستین ( جیمی دورنان ) که رابطه شان بهم خورده بود، حالا جدا از یکدیگر هستند. آناستازیا در یک انتشارات یک شغل برای خود دست و پا کرده و کریستین هم به دنبال ایجاد رابطه مجدد با وی است و همین اتفاق هم می افتد اما اینبار حسودی کریستین به رئیس آناستازیا ( اریک جانسون ) آغاز می شود و...

کارگردان کیست ؟        

جیمز فولی که کارگردان فیلم محترم « گل گری، گل راس » بوده و اخیرا هم اپیزودهایی از سریال « خانه پوشالی » را کارگردانی کرده است.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9017/Fifty_Shades_Darker/thumbs/phoca_thumb_l_3.jpg

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه نمایند؟

هنگام رویت شدن نام « پنجاه طیف تیره تر » ، اطراف فیلم را با زنجیر بسته و آن را منطقه ورود ممنوع اعلام نمایند و در صورت امکان یک سیستم هشدار دهنده هم بر روی آن نصب نمایند تا اگر کودک یا نوجوانی به آن نزدیک شد، بلافاصله آنان را مطلع کند.

نکات مثبت فیلم ؟

پیدا نمی شود!

نکات منفی فیلم ؟

« پنجاه طیف تیره تر » سرشار از نکات منفی است که نمی دانم باید به کدام اشاره کنم!

فیلم فاقد فیلمنامه است. در قسمت اول کورسوی امیدی برای درام بیشتر در قسمت دوم پیش بینی می شد اما اکران قسمت دوم بصورت کاملاً عیان ثابت کرده که وضعیت فیلمنامه به مراتب بدتر از قسمت نخست است و یک شوخی خنده دار با سینما محسوب می شود.

شخصیت های فیلم هرچیزی را که در مقابل چشمشان می بینند به عنوان یک نشانه برای ارتباط می پندارند! فرقی نمی کند که آنها در حال قدم زدن در خیابان باشند یا صحبت کردن درباره کرفس و کاهو و ... در نظر سازنده همه این موارد یک نشانه برای ایجاد یک رابطه فیزیکی است!

در میانه فیلم داستان به سمت یک جشن هم می رود و مدتی تماشاگر را درگیر آن می کند بی آنکه هدفی را دنبال نماید و اصلاً نیازی به این رفت و آمد باشد.

فیلم که به پایان می رسد نمی دانیم که به چه دلیل این فیلم را تماشا کرده ایم. نقطه آغاز فیلم با پایان آن تفاوتی نمی کند و در این بین چندتایی داستان بی سر و ته که اتفاقاً آن هم به رابطه منجر می شود، مطرح می شود که سینمایی بودن این اثر را به چالش می کشد.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9017/Fifty_Shades_Darker/thumbs/phoca_thumb_l_2.jpg

حرف آخر :

« پنجاه طیف تیره تر » دنیای عجیبی دارد. آدمهای داستانش کار و زندگی ندارند و شب و روزشان جز ارتباط فیزیکی نمی گذرد بطوریکه حتی سینک ظرفشویی هم یک جرقه برای آن تلقی می گردد. اینکه چطور چنین بنجلی را می توان در سینما یافت و به عنوان یک فیلم سینمایی به مخاطب عرضه کرد، سوالی است که می بایست از اهالی سینما پرسید.

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

پنجاه طیف تیره تر (Fifty Shades Darker)fifty sh23144r 432500l

کارگردان : . James Foley

فیلمنامه : Niall Leonard ، E.L. James

بازیگران :

Dakota Johnson...Anastasia Steele

Jamie Dornan... Christian Grey

Eric Johnson...Jack Hyde

Kim Basinger ... Elena Lincoln

و...

ژانر : درام

رده سنی : R ( مناسب برای افراد بالای 17 سال)

زمان : 118 دقیقه