http://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/Despicable_Me_3/thumbs/phoca_thumb_l_4.jpg

کسی در فیلم حضور دارد  که من بشناسم؟

بازیگران مطرحی در این اثر صداپیشگی کرده اند که استیو کارل و کریستن ویگ از جمله مشهورترین آنها هستند. البته جولی اندروز مشهور هم در نقش مادر گرو صداپیشگی کرده.

داستان فیلم درباره چیست ؟

گرو و زن و بچه اش زندگی عاشقانه ای را آغاز کرده اند و مشغول خوشگذرانی هستند که یکدفعه سر و کله برادر گروه پیدا می شود و شرارتی جدید آغاز می گردد که...

کارگردان کیست؟         

کایل بلدا و پیر کافین که تنها کار بلند سینمایی شان انیمیشن « مینیون ها » و قسمت نخست « من نفرت انگیز » بوده است.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/Despicable_Me_3/thumbs/phoca_thumb_l_5.jpg

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه نمایند؟

اینکه تنقلات فرزندانشان مهیا باشد تا با خیال راحت به تماشای اثر بنشینند.

نکات مثبت فیلم ؟

قسمت سوم « من نفرت انگیز » هنوز شاد و سرزنده است و رنگ آمیزی شاد و متنوع انیمیشن هم بهرحال جلوه ای خوشایند به اثر بخشیده. البته برای لذت کامل بردن از این قسمت حتما باید سن و سالتان بسیار کم باشد تا تاثیر بیشتری از این موارد بگیرید!

ایده اضافه شدن فردی به داستان که کلاً دهه هشتادی است، ایده بامزه ای بوده است هرچند که در اجرا در حد یک ایده باقی مانده. ارجاع به سبک زندگی و موسیقی دهه هشتاد شاید تنها دلیلی باشد که بتواند بزرگسالان را پای اثر بنشاند!

هنوز هم مینیون ها بهترین دلیل برای تماشای انیمیشن هستند.

نکات منفی فیلم ؟

به واقع عیان است که سازندگان ایده ای برای خلق « من نفرت انگیز 3 » نداشته اند و مجموعه ای از اتفاقات تکراری و نخ نما مثل برادر دوقلو و تلاش برای اثبات شایستگی های اخلاقی را مطرح نموده اند؛ کیفیت اجرایی این موارد هم به نسبت قبل ضعیف تر می باشد.

شوخی های فیلم ساده لوحانه تر از قسمت قبل نوشته شده است. به نظر می رسد که بازار هدف اینبار سازندگان بطور کامل کودکان بوده و کاری به بزرگسالان نداشته است چراکه هیچ محتوای بزرگسالانه ای برای انیمیشن در نظر گرفته نشده است.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/Despicable_Me_3/thumbs/phoca_thumb_l_6.jpg

حرف آخر :        

« من نفرت انگیز 3 » با اهداف تجاری به سینما آمده و دغدغه ای جز فروش نداشته است. البته که هدف نهایی هر اثری فروش و تسهیل در چرخه اقتصادی کمپانی سازنده می باشد اما معمولاً سعی می شود جنبه های هنری انیمیشن سازی هم مد نظر قرار بگیرد تا تماشاگر هم دلیلی برای تماشای قسمت های بعدی اثر داشته باشد. اما درباره قسمت سوم « من نفرت انگیز » این معادله بیشتر به سمت اقتصاد گرایش پیدا کرده و بطور قطع می توان گفت که قسمت سوم در مقایسه با دو قسمت قبل به مراتب در جایگاه پائین تری قرار می گیرد.

 aio23

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

من نفرت انگیز 3  (Despicable Me 3)deosinf3

کارگردان : . Kyle Balda, Pierre Coffin

فیلمنامه : Cinco Paul, Ken Daurio

بازیگران :

Steve Carell...Gru / Dru

Kristen Wiig...Lucy

Trey Parker...Balthazar Bratt

Miranda Cosgrove...Margo

ژانر : انیمیشن

رده سنی :  PG ( مناسب برای افراد بالای 7 سال)

زمان : 90 دقیقه