Ge23444s 2017 134

کسی در فیلم حضور دارد  که من بشناسم؟

رایان رینولدز که با فیلم « دیدپول » به نوعی دوباره در سینما احیاء شد، بازیگر نقش اصلی فیلم است. دیگر بازیگر اصلی فیلم ساموئل ال جکسون است که تقریباً در بیش از نصف فیلمهای هالیوودی حضور دارد و نیاز به معرفی ندارد. سلما هایک هم که احتمالاً او را با « فریدا » به خاطر می آورید در فیلم حضور دارد. گری اولدمن هزار چهره هم یکی از بازیگران فیلم است.

داستان فیلم درباره چیست ؟

یک آدمکش ( ساموئل ال جکسون ) باید با حفاظت ویژه به دادگاهی برده شود تا شکایتی علیه رئیس یک باند تبهکاری داشته باشد. در این میان یک محافظ کاربلد به نام مایکل ( رایان رینولدز ) وظیفه حفاظت از او در مسیر را برعهده می گیرد اما...

کارگردان کیست؟         

پاتریک هیوز که مهمترین فیلم کارنامه هنری اش تا به امروز کارگردانی قسمت سوم فیلم اکشن « بدرد نخورها 3 » بوده است.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/The_Hitman_Bodyguard/thumbs/phoca_thumb_l_3.jpg

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه نمایند؟

باید به این نکته توجه داشته باشند که فرزندشان با دیدن این فیلم احتمالاً میل به استفاده از الفاظ رکیک خواهد یافت! به همین جهت بهتر است فیلم دیگری را برای آنها انتخاب نمائید.

نکات مثبت فیلم ؟

مهمترین ویژگی مثبت فیلمهای " رفاقتی " را بازیگران آن تشکیل می دهند. در « محافظ آدمش » زوج ساموئل ال جکسون و رایان رینولدز نکته ویژه ای به همراه ندارد اما روی هم رفته قابل قبول است. در میان این دو نه طنازی درست و حسابی وجود دارد و نه در مجموع عاملی که بتواند برای مخاطب جذاب باشد. اما آنها ناامید کننده هم نیستند و بهرحال مخاطب را پس نمی زنند.

ضرباهنگ فیلم سریع و متناسب این ژانر می باشد. صحنه تعقیب و گریز در آمستردام یکی از بهترین بخش های فیلم به شمار می رود.

نکات منفی فیلم ؟

از دهه های گذشته که فیلمهای " رفاقتی " رونق بیشتری در سینما داشتند تا به امروز، همواره این آثار به منطق روایی حداقلی شان مشهور بوده اند که « محافظ آدمش » هم مسثنی از این قاعده نیست. البته نباید نگاه خیلی جدی به این آثار داشت!

ایده بکارگیری الفاظ رکیک در ثانیه به ثانیه فیلم، خیلی بامزه از آب درنیامده. شاید اگر می شد کمی این شوخی های کلامی فیلم را تعدیل کرد و یا تظاهر به انجام آن انجام می شد، می توانستیم لذت بیشتری از فیلم ببریم اما فیلم سراسر کلمات رکیک است که خنده را بر لب مخاطب می آورد اما خنده ای که تاثیر منفی بر فرهنگ فکری او بر جای می گذارد.

 http://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/The_Hitman_Bodyguard/thumbs/phoca_thumb_l_1.jpg

حرف آخر :        

« محافظ آدمکش » از آن دسته آثاری است که معمولاً می بایست در زمان بیکاری و با ذهنی باز به سراغ آن رفت و خیلی درگیر جزئیات داستان نشد. فیلم قرار است شوخی کند و چندتایی تعقیب و گریز و پایان خوش که دشمن اول تبدیل به دوست آخر می شود داشته باشد. « محافظ آدمکش » با اینکه فیلمنامه سطحی دارد اما سرگرم کننده هست و به یکبار دیدنش می ارزد.

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

 

محافظ آدمش  (The Hitman's Bodyguard)hitn3ndvan

کارگردان : Patrick Hughes

فیلمنامه : Tom O'Connor

بازیگران :

Ryan Reynolds...Michael Bryce

Gary Oldman...Vladislav Dukhovich

Samuel L. Jackson...Darius Kincaid

Salma Hayek...Sonia Kincaid

ژانر : اکشن

رده سنی :  R ( مناسب برای افراد بالای 17 سال)

زمان : 118 دقیقه