کسی در فیلم حضور دارد  که من بشناسم؟

هیو جکمن که با سری فیلمهای « مردان ایکس » معرف حضور علاقه مندان به سینما هست. در کنار او میشل ویلیامز حضور دارد که سال گذشته برای « منچستر کنار دریا » نامزد اسکار شد. زک افرون هم که پای ثابت آثار موزیکال است در فیلم حضور دارد. اگر ربکا فرگوسن را هم در « ماموریت غیرممکن » بخاطر بیاورید، او را هم می توانید در فیلم ببینید!

داستان فیلم درباره چیست ؟

این فیلم روایت موزیکالی از زندگی فینیاس تیلور بارنوم، خالق سیرک های بزرگ می باشد که نمایش های حیرت انگیزی را اجرا و دنیا را به وجد آورد.

کارگردان کیست؟         

مایکل گریسی که سالهاست از سینما به دور بوده و « برترین شومن » نخستین تجربه کارگردانی او به شمار می رود. آخرین بار گریسی در فیلم « The Magician » که محصول سال 2005 است، سرپرست تیم جلوه های ویژه بوده است. فیلمی که بعید است کسی در دنیا و حتی سازندگانش، آن را دیده باشند!

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه نمایند؟

فیلم برای رده های سنی بالای 7 سال ساخته شده که این به معنای شاد و خوشحال بودن فیلم است و نیازی نیست خانواده ها نگرانی بابت تماشای این اثر توسط فرزندانشان داشته باشند.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/The_Greatest_Showman/thumbs/phoca_thumb_l_1.jpg

نکات مثبت فیلم ؟

ترانه های فیلم که سازندگانش همان گروه سازندگان موسیقی « لالا لند » می باشند. ترانه های فیلم را ساخته اند که شنیدنی و جذاب هستند؛ مانند اکثر آثار موزیکال.

بازی هیو جکمن در نقش اصلی فیلم قابل توجه است. جکمن ویژگی های بدنی مناسبی برای حضور در آثار موزیکال دارد و صدای بدی هم برای آوازخوانی ندارد.

صحنه آرایی فیلم و طراحی لباس ها تحسین برانگیز هستند.

نکات منفی فیلم ؟

فیلم بر روی کاغذ یک اثر بیوگرافی است اما خبری از پرداخت صاحب سوژه نیست. فارغ از شباهت ظاهری بین جکمن و بارنوم که در حداقل ممکن هم نیست، در این فیلم به خود بارنوم هم کاری ندارند و تنها به بهانه او ، زیر آواز می زنند!

فینیاس تیلور بارنوم روی هم رفته سوژه بسیار خوبی برای یک اثر سینمایی به شمار می رود چراکه نکات ریز و درشت جذابی در زندگی او وجود داشت که می توانست لحظات جالبی در فیلم رقم بزند. مخصوصاً اظهار نظرهای عجیب و غریبش درباره آدمهای احمق! اما فیلم تنها به بخش های مهم زندگی او اکتفا کرده که آن هم بلافاصله تبدیل به رقص و آواز در بستر سیرک می گردد!

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/The_Greatest_Showman/thumbs/phoca_thumb_l_2.jpg

حرف آخر :        

فیلم که به اتمام می رسد تنها موسیقی فیلم در ذهنتان زمزمه می گردد و خود فیلم سریعتر از آنچه که فکر کنید از خاطرتان خواهد رفت. « برترین شومن » شبیه به یک شوی موزیکال یا در واقع، موزیک ویدئویی است که بهترین کیفیت ساخت را دارد اما فیلمنامه و سینما در آن چندان جای محکمی ندارد. فیلم که به اتمام می رسد تنها آن بنده خدایی را به یاد خواهیم سپرد که در زمین و آسمان آویزان است و از چپ به راست و از راست به چپ می رود!

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

برترین شومن: http://moviemag.ir/images/pics/62/Preview/4/greiuqgatsf.jpgThe Greatest Showman

کارگردان : Michael Gracey

فیلمنامه : Jenny Bicks ، Bill Condon

بازیگران :

Hugh Jackman...P.T. Barnum

Michelle Williams ...Charity Barnum

Zac Efron...Phillip Carlyle

Zendaya ...Anne Wheeler

Rebecca Ferguson...Jenny Lind

Austyn Johnson...Caroline Barnum

ژانر : موزیکال

رده سنی :  PG ( مناسب برای افراد بالای 7 سال)

زمان : 145 دقیقه