بیگانه  (Gringo)

کسی در فیلم حضور دارد  که من بشناسم؟

دیوید اویلوو که با فیلم « سلما » در سال 2014 خوش درخشیده بود، نقش اصلی فیلم است. جوئل ادگرتون که در سالهای اخیر بسیار پرکار بوده و اخیراً فیلم « گنجشک سرخ » از او اکران شده بود نیز در فیلم حضور دارد. چارلیز ترون هم که در ماه گذشته « تالی » را بر پرده سینما داشت در این فیلم حضور دارد. رفیقِ قدیمی و دوست دوران کهنِ آقای نیل بلومکپ یعنی شارلتو کپلی نیز بازیگر فیلم است! به این افراد آماندا سیفرید هم باید اضافه کرد که چند سال پیش با « بی نوایان » بار دیگر در سینما مطرح شده بود.

داستان فیلم درباره چیست ؟

هارولد ( دیوید اویلوو ) کارمندی است که به تازگی متوجه شده قرار است از کار بیکار شود. با اینحال او به همراه ریچارد ( جوئل ادگرتون ) و الین ( شارلیز ترون ) برای انجام یک ماموریت به مکزیک می رود اما..

کارگردان کیست؟         

نَش ادگرتون که برادر جوئل ادگرتون، بازیگر همین فیلم می باشد. کسی که در سالهای گذشته به عنوان بدلکار شناخته می شده و « بیگانه » اولین ساخته اش در هالیوود محسوب می شود. ادگرتون قبلا هم فیلم «  The Square » را در استرالیا کارگردانی کرده بود که تنها اثر بلند سینمایی اش هم محسوب می شود.

gringo 2018

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه نمایند؟

فیلم یک چارلیز ترون دارد که برای ندیدن اثر توسط افراد کم سن و سال کفایت می کند!

نکات مثبت فیلم ؟

شخصیت میچ با بازی شارلتو کپلی که یکی از معدود شخصیت های بامزه فیلم به شمار می رود که در دوراهی خلاف و اعمال خیرخواهانه گرفتار شده! 

نکات منفی فیلم ؟

فیلمنامه کاملاً کلیشه ای از که تمام قوانین نیز پیروی می کند و حتی برای یک لحظه از مسیر ترسیم شده خارج نمی شود.

فیلم مملوء از شخصیت های مکمل بی اهمیت است که تنها دقایق فیلم را پر کرده اند. یکی از این شخصیت ها سانی با بازی آماندا سیفرید است که مشخص نیست چرا در فیلم حضور و در نهایت قرار است چه کمکی به داستان نماید!

شوخی های فیلم اغلب ضعیف هستند و نمی توانند لبخندی به لبان مخاطب بیاورند. ناامید کننده ترین شوخی های فیلم نیز مربوط به رئیس باند خلافکاران مکزیکی است که با قطعه مورد علاقه اش از گروه موسیقی « بیتلز » شوخی می کند!

می توان استعداد هدر شده فیلم را نیز چارلیز ترون به حساب آورد. بازیگری که در نقش یک زن اغواگر، به حدی پرداخت ضعیف و تک بعدی دارد که چیزی شبیه به کاریکاتور شده!

Gringo R33ew22

عامل تاثیرگذار برای تماشای فیلم:

بازیگران ستاره فیلم که تعدادشان هم کم نیست!

حرف آخر :        

« بیگانه » کمدی ضعیفی است که تنها به دلیل حضور ستاره های پرتعداد در فیلم می توان به تماشای آن نشست. فیلمی که نه توان خنداندن مخاطبش را دارد و نه آنقدر صریح است که بتواند انتقادی به شرکت های آمریکایی و رویه فعالیت آنها داشته باشد؛ اثری خنثی که خیلی سریع به دست فراموشی سپرده می شود.

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

بیگانه  (Gringo)girndgrr

کارگردان : Nash Edgerton

فیلمنامه : Anthony Tambakis ،  Matthew Stone

بازیگران :

Joel Edgerton...Richard Rusk

Charlize Theron...Elaine Markinson

David Oyelowo...Harold Soyinka

Amanda Seyfried ..Sunny

ژانر : اکشن

رده سنی :  R ( مناسب برای افراد بالای 17 سال)

زمان : 111 دقیقه