https://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/Woman_Walks_Ahead/thumbs/phoca_thumb_l_2.jpg

کسی در فیلم حضور دارد  که من بشناسم؟

جسیکا چیستن که در چند سال اخیر حضور فعالی در سینما داشته و آخرین بار او را با « بازی مولی » در سینما دیده ایم، بازیگر نقش اصلی فیلم است. سام راکول اسکار گرفته هم در فیلم حضور دارد

داستان فیلم درباره چیست ؟

داستان فیلم در اواخر قرن نوزدهم رخ می دهد و داستان زن نقاشی به نام کاترین ولدن ( جسیکا چیستن ) را روایت می کند که پس از مرگ همسرش، تصمیم می گیرد به دنبال رویایش برود. او قصد دارد به داکوتای شمالی سفر کند و پرتره رئیس سیتینگ بول را ترسیم کند اما...

کارگردان کیست؟         

خانم سوزانا وایت که سالهاست در تلویزیون مشغول ساخت سریالهای مختلفی از جمله « Parade's End » و « Generation Kill » بوده و توفیقی در سینما نداشته.

https://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/Woman_Walks_Ahead/thumbs/phoca_thumb_l_7.jpg

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه نمایند؟

فیلم دارای خشونت فراوانی است مخصوصاً صحنه ضرب و شتم یک زن که حتی بزرگسالان را هم دچار آزار روحی می کند! به نظر نمی رسه که « زنان پیشرو هستند » اثری مناسب حال و روز نوجوانان باشد.

نکات مثبت فیلم ؟

رابطه عاطفی و معنوی هسته اصلی داستان با اینکه بسیار بد آغاز می شود اما پس از آن آغاز بد، مسیر نسبتاً درستی را پیش می گیرد و رضایت تماشاگر را به همراه دارد.

سام راکول هم بازی خوبی در فیلم ارائه داده و هم شخصیتی که ایفا کرده یکی از جذاب ترین های داستان است. هرچند می توان این خرده را بر او گرفت که پس از موفقیتش در « سه بیلبورد خارج از میزوری » باز هم در نقش یک نژاد پرست بازی کرده و جنس بازی او برای تماشاگر آشناست

مانند اغلب آثاری که به قرن نوزدهم باز می گردد و درباره سرخپوستان آمریکاست، « زنان پیشرو هستند » نیز در بخش فیلمبرداری چشم نواز است.

نکات منفی فیلم ؟

به نظر می رسد اشتیاق کارگردان برای رسیدگی به امور غیر درام بسیار بیشتر بوده چراکه خیلی علاقه ای به پرداخت رابطه میان سیتینگ بول و کاترین نداشته و این دو در بی حال و بی رمق ترین شرایط ممکن تصمیم می گیرند یکدیگر را در کنار هم بپذیرند!

منطق روایی نیز در مقاطعی از فیلم دچار لغزش می شود. پروسه ای که فیلم پیش می گیرد تا سیتینگ بول و قبلیه اش به مقاومت در مقابل دولت مرکزی به پا خیزند، بدون جزئیات لازم است.

پرداختن صحیح به تمام اهدافی که فیلم قصد رسیدن به آنها را داشته، غیرممکن بوده است. رابطه عاطفی غیرمتعارف، نژاد پرستی، سرخپوستان بومی آمریکایی و زنی که قرار است نماد قدرت و رسیدن به رویاهای شخصی باشد، همه این موارد قرار بوده در داستان مطرح شود اما جز بخش رابطه عاطفی که آن هم برجسته نیست، باقی موارد در سطح باقی مانده اند.

عامل تاثیرگذار برای تماشای فیلم:

داستان واقعی است و بهرحال می تواند به داشته های تاریخی مخاطب بیفزاید.

https://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/Woman_Walks_Ahead/thumbs/phoca_thumb_l_1.jpg

حرف آخر :        

« زنان پیشرو هستند » روایتگر داستانی واقعی و تاریخی از تاریخ سیاه برخورد با سرخپوستان بومی آمریکاست. رویداد مورد نظر اگرچه هیچوقت شبیه آنچه که در فیلم وجود دارد رخ نداده اما تماشای فیلم می تواند اطلاعات عمومی مناسبی در اختیارتان قرار دهد؛ هرچند که کیفیت ساخت فیلم بالا نیست و خیلی زود به دست فراموشی سپرده خواهد شد.

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

زنان پیشرو هستند  (Woman Walks Ahead)walk2dd2

کارگردان : Susanna White

فیلمنامه : Steven Knight

بازیگران :

Jessica Chastain...Catherine Weldon

Louisa Krause...Loretta

Sam Rockwell...Silas Groves

Ciarán Hinds...James McLaughlin

ژانر : بیوگرافی

رده سنی :  R ( مناسب برای افراد بالای 17 سال)

زمان : 101 دقیقه