وارونه (The Upside)

کسی در فیلم حضور دارد  که من بشناسم؟

کوین هارت، کمدین پرکار این روزهای سینمای آمریکا که اخیرا در فیلم « جومانجی » او را دیده بودیم، بازیگر نقش اصلی فیلم است. برایان کرانستون هم که علاقه مندان به سریال حتما او را با « بریکینگ بد » به خاطر دارند، دیگر بازیگر فیلم است. نیکول کیدمن هم در نقشی عجیب در فیلم حضور دارد. احتمالا برای تماشاگران ایرانی جالب باشد که بگوییم گلشیفته فراهانی هم در فیلم حضور دارد.

داستان فیلم درباره چیست ؟

فیلیپ ( برایان کرانستون ) مرد ثروتمندی است که فلج شده است و نمی تواند کارهایش را انجام دهد. او نیاز به پرستار برای مراقبت دائمی دارد و در این حین، یک خلافکار از زندان آزاد شده به نام دل ( کوین هارت ) را استخدام می کند و...

کارگردان کیست؟         

نیل برگر که فیلمهای محبوبی از جمله « Divergent  » را کارگردانی کرده است. برگر یک فیلم تماشایی به نام « شعبده باز » هم دارد که در سال 2006 با بازی ادوارد نورتون ساخت.

https://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/The_Upside/thumbs/phoca_thumb_l_1.jpg

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه نمایند؟

برخی از تفریحاتی که در  فیلم نمایش داده می شود شاید خیلی مناسب حال نوجوانان نباشد؛ هرچند که اگر به خودشان بگویید با صدای بلند به شما می خندند!

نکات مثبت فیلم ؟

برای تماشاگران آمریکایی، این نسخه آمریکانیزه شده، به ارزش های جامعه شان نظیر بنیان خانواده و فرزند و لزوم حمایت از آنان و مسائلی از این دست اشاره می کند. برای این دسته از تماشاگران که حال و حوصله تماشای فیلمهای خارجی با  فرهنگ های خاص آن کشور  را ندارند، دیدن « وارونه » می تواند جالب باشد.

نکات منفی فیلم ؟

فیلم بازسازی شده نسخه فرانسوی است و در اکثر مواقع نیز بازسازی مو به مو هست. اینکه چه هنری در این کار نهفته، هیچکس نمی داند!

در نسخه اصلی بازیگر نقش پرستار، عمر سی بود که انتخابی کاملاً متناسب برای نقش دریس بود. اما در نسخه بازسازی کوین هارت حضور دارد که کوچکترین ارتباطی با وضعیتی که در آن قرار گرفته ندارد! اختلاف کیفیت دو فیلم را می توان در انتخاب دو بازیگر نقش اصلی جستجو کرد!

شوخی های فیلم که اغلب کپی فیلم اصلی هستند، در نسخه بازسازی در اجرا ضعیف تر هستند. نسخه بهتر این شوخی ها را می توان در نسخه اصلی مشاهده کرد و لذت برد.

در مجموع مشخص نیست که چرا باید فیلم را دید! این یک نکته منفی است که شما نمی دانید چرا باید یک فیلم را ببینید!

https://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/The_Upside/thumbs/phoca_thumb_l_3.jpg

عامل تاثیرگذار برای تماشای فیلم:

فیلم بازیگران مطرحی را در خود جای داده است. اما قطعاً عاملی تاثیرگذار برای مخاطب خواهد بود که به سراغ نسخه فرانسوی برود و این بازسازی را به حال خودش رها کند!

حرف آخر :        

خلق را تقليدشان بر باد داد ،ای دو صد لعنت بر اين تقليد باد!

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

وارونه (The Upside)The Upside

کارگردان : Neil Burger

فیلمنامه : Jon Hartmere

بازیگران :

Kevin Hart...Dell Scott

Bryan Cranston...Phillip Lacasse

Nicole Kidman...Yvonne Pendleton

Golshifteh Farahani...Maggie

ژانر : کمدی

رده سنی :  PG-13 ( مناسب برای افراد بالای 13 سال)

زمان : 126 دقیقه