https://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/Destroyer/thumbs/phoca_thumb_l_6.jpg

کسی در فیلم حضور دارد  که من بشناسم؟

نیکول کیدمن که با فیلمهای « ساعتها » ، « مولن روژ » ، « داگویل » و بسیاری فیلم دیگر نزد تماشاگران شناخته می شود، بازیگر نقش اصلی فیلم است. سباستین استن نیز در فیلم حضور دارد که وی را با نقش سرباز تک دست و پردردسر در فیلم « سرباز زمستان » به خاطر خواهید آورد.

داستان فیلم درباره چیست ؟

ارین ( نیکول کیدمن ) مامور LAPD  است که پس از یک اتفاق دردناک در نزدیک به دو دهه پیش، زندگی اش بهم ریخته و حتی همکارانش از او فرار می کنند. حالا او نشانی از فردی به نام سیلاس ( توبی کبل ) یافته و تمام چیزی که می داند این است که باید انتقام زندگی اش را از او بگیرد.

کارگردان کیست؟         

کارین کوسوما که آخرین فیلمش را یک دهه پیش کارگردانی کرده و پس از آن به سریال سازی رو آورده بود. آخرین اثر این کارگردان « کالبد جنیفر » با بازی مگان فاکس بود؛ بازیگری که پس از همین فیلم روند نزولی اش در سینما آغاز شد و امروز کمتر کسی او را به یاد دارد!

https://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/Destroyer/thumbs/phoca_thumb_l_4.jpg

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه نمایند؟

« نابودگر » فیلم سیاه و تلخی است و هرچه که از این تلخی بخواهید در فیلم پیدا می شود. خشونت و سیاهی و تباهی و چند فقره موارد جنسی، باعث می شود که این فیلم مناسب افراد کم سن و سال نباشد.

نکات مثبت فیلم ؟

با وجود ایراد در روایت داستان، می توان گفت که قصه انتقام جویانه ارین در فیلم می تواند با زحمت، تماشاگر را با خود همراه کند.

فیلمبرداری « نابودگر » یکی از ویژگی های مثبت فیلم به شمار می رود.

نیکول کیدمن توانسته از پس ایفای نقش متفاوت ارین برآید. او بازی مناسبی از خود ارائه داده اما ایراداتی هم دارد که در بخش نکات منفی بیان شده. 

https://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/Destroyer/thumbs/phoca_thumb_l_3.jpg

نکات منفی فیلم ؟

فیلم با استفاده مداوم از فلشبک و بازگشت به زمان حال، سعی دارد تا تصویری واضح از گذشته ارین در اختیار تماشاگر قرار دهد تا به پرداخت شخصیت او کمک کند. اما حقیقت آن است که در این فلشبک ها چندان اطلاعات مهمی ارائه نمی شود و بدون استفاده از آن هم می شد با شخصیت اصلی داستان کنار آمد!

فلشبک های طولانی باعث شده تا مدت زمان فیلم نیز بی جهت طولانی شده و میزان مفید بودن آن کاهش یابد. به راحتی می شود فیلم « نابودگر » را در مدت زمان زیر 90 دقیقه به اتمام رساند.

نیکول کیدمن تمام تلاش خود را به کار بسته تا بازی متفاوتی در نقش ارین داشته باشد اما نتیجه کار بیشتر از آنکه عمق داشته باشد، ظاهرسازی است. این حجم از شلختگی و کثیفی و گریم اغراق شده و دیالوگهای مشابه کلینت ایستوود، شاید خیلی مناسب حال و هوای قصه و زندگی ارین نباشد.

https://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/Destroyer/thumbs/phoca_thumb_l_5.jpg

عامل تاثیرگذار برای تماشای فیلم:

تبلیغات سر و صورت ویران شده نیکول کیدمن!

حرف آخر :        

« نابودگر » اکشنی عادی و تا حدودی خسته کننده است که قصه خود را بی جهت کِش می دهد بی آنکه حرف مهمی برای ارائه به مخاطب داشته باشد. تنها ویژگی که می تواند باعث تمایل مخاطب به دیدن فیلم شود، بازی نیکول کیدمن می باشد که شاید بتوان گفت ویژگی است که می تواند اثر را تا حدودی نجات دهد.

 

 

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

 

 

 

نابودگر (Destroyer)Destroyer

کارگردان : Karyn Kusama

فیلمنامه : Phil Hay

بازیگران :

Nicole Kidman...Erin Bell

Toby Kebbell...Silas

Tatiana Maslany...Petra

Sebastian Stan...Chris

ژانر : اکشن

رده سنی :  R ( مناسب برای افراد بالای 17 سال)

زمان : 121 دقیقه