M1249512

کسی در فیلم حضور دارد که من بشناسم؟

وینس وان مشهور ترین بازیگر فیلم است که بیشتر با فیلم « خراب کنندگان عروسی » شناخته می شود. دیگر بازیگر مشهور فیلم کوبی اسمولدرز است که با سریال محبوب « ملاقات با مادر » به شهرت رسید.

داستان فیلم درباره چیست ؟

این فیلم داستان درباره فردی به نام دیوید ( با بازی وینس وان ) را روایت می کند که به تازگی متوجه شده، اِسپرمی که 20 سال پیش اهدا کرده بود، باعث بوجود آمدن 533 فرزند شده و حالا 142 نفر از این افراد که همگی جوان هستند، خواستار احراز هویت فرد اهدا کننده اسپرم شده اند و دیوید می بایست با این افراد مواجه شود که هرکدام مشکلات خاص خودشان را دارند.

کارگردان کیست ؟

کِن اسکات که تا به امروز 3 فیلم کارگردانی کرده که از این 3 فیلم، دو تایش یک موضوع را دنبال کرده اند! آخرین فیلم اسکات MV5912739413پیش از ساخت « مرد اهداگر » ، « Starbuck » نام داشت که در خارج از آمریکا ساخته شد و داستانش تفاوتی با « مرد اهداگر » ندارد!

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه کنند؟

فیلم چند شوخی کوچک جنسی دارد اما هرگز به مرحله ای نمی رسد که نگرانی شما افزایش پیدا کند. در کل « مرد اهداگر » شوخی های زننده ای ندارد.

نکات مثبت فیلم ؟

موضوع فیلم بهرحال جالب و نسبتاً تازه است .فیلم علاوه بر اینکه موضوع « اهدای اِسپرم » را مطرح می کند و تماشاگر را با این علم پزشکی آشنا می کند ، شوخی هایی هم با این علم داشته که یکی در میان گرفته است.

حضور وینس وان در « مرد اهداگر » موفق بوده است. وان توانسته یک تنه تمام شوخی های فیلم را به جلو هدایت کند؛ البته بعضی هایش گرفته و بعضی ها خیر.

فیلم چند پیام درست و حسابی مثل لزوم دوست داشتن و کمک به همنوع و مسئولیت پذیری را در فیلمنامه خود جای داده که مصادف شدنش با روز شکرگزاری می تواند برای تماشاگر موثر باشد.MV5BMTU413123

نکات منفی فیلم ؟

فیلم خیلی سریع شوخی هایش در باب « اهدای اِسپرم » را مطرح می کند و باعث می شود در نیمه دوم فیلم بیشتر کلیشه ها به میان بیاید. نیمه اول فیلم یکی دو تایی شوخی جالب دارد اما نیمه دوم همان شوخی های آشنای آثار کمدی هست که قبلاً دیده ایم.

از ظرفیت های حضور کوبی اسمولدرز به خوبی در فیلم استفاده نشده است. درسته که اسمولدرز در حال حاضر یک ستاره نیست اما سابقه اش ثابت کرده که می تواند بیش از چیزی که در این فیلم دیده می شود، در پیشبرد داستان نقش داشته باشد.

این حس که جناب کِن اسکات آمده و فیلم قبلی اش را با تغییر زبان دوباره بازسازی کرده تا ملت دوباره به تماشایش بنشیند، کلاً خوشایند نیست و حس بدی به آدمی می دهد!

حرف آخر ؟

« مرد اهداگر » اثری متعلق به روز " شکرگزاری " هست پس نباید انتظار نوآوری از آن داشته باشید. فیلم یک داستان کمدی ساده را آغاز میکند و با یک رمانس ساده هالیوودی به پایان می رساند. « مرد اهداگر » در مجموع فیلم جمع و جور و خانواده پسندی هست.

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگیرد قانونی می شود.

به جامعه مجازی سایت مووی مگ بپیوندید و دوستان سینمایی جدید پیدا کنید!MV5BMjIxNjc2MzM848888

 

مرد اهداگرDelivery Man

کارگردان : Ken Scott

نویسنده : Martin Petit ، Ken Scott

بازیگران :

Vince Vaughn...David

Chris Pratt...Brett

Cobie Smulders...Emma

Andrzej Blumenfeld...Mikolaj

و...

ژانر : کمدی

رده سنی : PG-13( مناسب برای افراد بالای 13 سال)

زمان : 105 دقیقه