کسی در فیلم حضور دارد که من بشناسم؟ou3i3je

خیر!

داستان فیلم درباره چیست ؟

پس از اینکه دبی ( شلی هنینگ ) به دلایل نامعلوم خودکشی می کند، صمیمی ترین دوستش به نام لِن ( اولیویا کوک ) تلاش می کند تا متوجه شود چرا دوستش چنین کاری را انجام داده است و در این راه به صفحه اویجا می رسد که مربوط به دوران کودکی این دو می باشد. اقدام بعدی لین این هست که عده ای را دور هم جمع کند تا بتوانند احضار روح کنند و روحِ دبی را بازگردانند اما...

کارگردان کیست ؟

استایلز وایت که « اویجا » اولین تجربه کارگردانی او محسوب می شود . وایت پیش از اینکه کارگردان شود مسئول جلوه های ویژه و بعدها نویسنده آثاری همچون « آگاهی » با بازی نیکلاس کیج بوده است. http://moviemag.ir/images/phocagallery/1/Ouija/thumbs/phoca_thumb_l_3.jpg

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه کنند؟

چند تا روح و لحظه های " وووو " شاید باعث بشود که فرزندان کم سن و سالتان دچار ترس شوند.

نکات مثبت فیلم ؟

سود مالی استودیوهای کوچک هالیوودی که معمولاً با اکران اینگونه آثار و کسب سود فراوان از فروش فیلم، بعدها آثار بزرگ تر و پر خرج تری عرضه می کنند.

فیلم خیلی زود تمام می شود.

نکات منفی فیلم ؟

فیلم با ارائه تصاویری مستند به مخاطب این موضوع را انتقال میدهد که داستان این فیلم یکجورایی واقعی هست و قبلا هم افراد احضار روح کرده اند. جالب اینجاست که تمامی تصاویر مستندی که ارائه می شود قبلاً به نوعی دروغین بودنشان اثبات شده است! http://moviemag.ir/images/phocagallery/1/Ouija/thumbs/phoca_thumb_l_4.jpg

لحظات ترسناک فیلم خام هستند و فرم اجرای آنها امروز دیگر قادر به ایجاد وحشت برای کسی نیست. صدای بلند و ترس یکباره از جمله این موارد هستند.

روحی که در طول مدت زمان فیلم دائم به اینور و آنور می رود بجای اینکه ترسناک باشد بسیار بامزه هست! روحِ فیلم« اویجا » یکی از پر تلاش ترین ارواحی است که تابحال در یک اثر " روح محور " حضور پیدا کرده و دائما در حرکت است!

این دیالوگ هایی است که در دقایقی از فیلم رد و بدل می شود : « نفر اول : اذیت نکن اویجا رو تکان نده! نفر دوم : من تکانش نمی دم برای خودش حرکت میکنه! نفر اول : اگه تو تکانش نمیدی پس کی تکانش میده ؟ »

حرف آخر :

تمام آنچه که فیلم به دنبالش است فقط و فقط پول است. « اویجا » به سینما نیامده تا حرفی برای گفتن داشته باشد بلکه به سینما آمده تا به فروش خوبی دست پیدا کند و تهیه کنندگان را به سود برساند. بنابراین انتظار نداشته باشید که نکته جالب توجه و خاصی در « اویجا » بیابید برای اینکه کل مجموعه فیلم کلیشه ای و تکراری است.

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگیرد قانونی می شود.

به جامعه مجازی سایت مووی مگ بپیوندید و دوستان سینمایی جدید پیدا کنید!          http://moviemag.ir/images/pics/62/Preview/1/oui2j2.jpg

 

اویجا Ouija

کارگردان : Stiles White

نویسنده : Juliet Snowden ، Stiles White

بازیگران :

Olivia Cooke...Laine Morris

Ana Coto...Sarah Morris

Daren Kagasoff...Trevor

و...

ژانر : ترسناک

رده سنی : PG-13( مناسب برای افراد بالای 13 سال)

زمان : 89 دقیقه