15 11 21 14029ap692572228281

مستندساز برنده جایزه اسکار با انتشار نامه‌ای سرگشاده با اقدام فرماندار میشیگان برای ممنوع کردن ورود مهاجران سوری به این ایالت مخالفت کرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از خبرآنلاین، مایکل مور نامه‌ای خطاب به فرماندار میشیگان ریک اشنایدر در فیسبوک منتشر کرد. او که خود از اهالی میشیگان است در این نامه با اقدام فرماندار ایالت برای جلوگیری از ورود مهاجران سوری مخالفت کرد.

مور در این نامه نوشت : «من به شخصه قصد دارم با پیشکش کردن خانه خود به همان مهاجران سوری که شما قصد دور نگاه داشتنشان را دارید، ممنوعیت وضع شده از سوی شما را به چالش بکشم.» او در این نامه اقدام اشنایدر را «ضد آمریکایی» دانست و اضافه کرد : «این آن چیزی نیست که قرار بود باشیم

کارگردان مستندساز آمریکایی سال 2003 برای مستند «بولینگ برای کلمباین» برنده جایزه اسکار شد. او یک سال پس از آن نخل طلای جشنواره فیلم کن را برای فیلم «فارنهایت 9/11» دریافت کرد.

متن نامه مایکل مور :

«فرماندار اشنایدر عزیز

می‌خواهم به اطلاع شما برسانم که من با تصمیمتان برای ممنوعیت اسکان مهاجران سوری در ایالت میشیگان مخالفم، من به شخصه قصد دارم با پیشکش خانه خود در تراورس‌سیتی میشیگان به همان مهاجران سوری که شما قصد دارید از میشیگان دور نگاهشان دارید، این ممنوعیت را به چالش بکشم. من با وزارت امور خارجه تماس خواهم گرفت تا اعلام کنم که حاضرم برای هر زوج آواره‌ای که سابقه‌اش از سوی نهاد مسئول در دولت اوباما، که کاملا مورد اطمینان من است، تائید شده باشد بهشتی امن فراهم کنم.

کار شما علاوه بر ننگین بودن برخلاف قانون اساسی آمریکا است (تنها رئیس‌جمهور است که می‌تواند تصمیماتی این‌ چنین بگیرد).

این کار یک اقدام ضدآمریکایی است. این آن چیزی نیست که قرار بود باشیم. خوب یا بد ما همگی اعقاب سه گروه هستیم : برده‌هایی که با غل و زنجیر به این کشور آمدند تا نیروی کار رایگانی برای ساختن این کشور باشند، بومیان آمریکا که تقریبا در کشتارهای دسته‌جمعی از سوی مسیحیان سفید‌پوست از بین رفتند و مهاجرانی که از هر گوشه‌ای از جهان به آمریکا آمدند. خوشبختانه ما در ایالت میشیگان ده‌ها هزار عرب و مسلمان آمریکایی را در میان خود داریم.

من به دلیل کارهای سنگدلانه، غیرمسیحی و پیوستن شما به جمع 25 فرماندار دیگری (همه به جز یک نفر جمهوری‌خواه هستند) که خواستار ممنوعیت ورود مهاجران قانونی سوری به ایالات ما هستند، از شما ناامید شدم. خوشبختانه من یک آمریکایی هستم و جمهوری‌خواه نیستم.

فرماندار مرا از هر آن‌چه که گمان می‌کنید معنای میشیگانی بودن است خارج بدانید. من انتظار می‌کشم که به مهاجران سوری در خانه‌ام خوشامد بگویم و دیگر آمریکایی‌ها را نیز تشویق به این کار می‌کنم.

مایکل مور»

این کارگردان در پانوشت نامه خود از فرماندار دعوت کرد در زمستان پیش رو برای نوشیدن هات چاکلت به آپارتمان کوچک او در شمال میشیگان برود، جایی که خبری از نفرت در آن نیست.