فالکون و سرباز زمستان (The Falcon and the Winter Soldier)

کسی در سریال حضور دارد  که من بشناسم؟

آنتونی مکی، سباستین استن و دنیل برول که همگی آن ها را با سری فیلم های « سرباز زمستان » و « انتقام جویان » می شناسید، بازیگران اصلی سریال « فالکون و سرباز زمستان » هستند.

داستان سریال درباره چیست ؟

داستان سریال پس از وقایع « انتقامجویان: پایان بازی » رخ می دهد. جایی که فالکون و باکی باید به شرایط جدید عادت کنند. اما حضور دشمنان جدید باعث بروز اتفاقاتی می شود و...

خالق سریال کیست ؟

کری اسکاگلند (Kari Skogland) که سابقه طولانی در ساخت سریال های تلویزیونی دارد. اسکاگلند قبلاً برای ساخت سریال « داستان ندیمه » نامزد دریافت جایزه اِمی شده بود.

فالکون و سرباز زمستان (The Falcon and the Winter Soldier)

نکات مثبت سریال ؟

مارول پس از تجربه موفق واکاوی شخصیت ها در « ونداویژن »، در « فالکون و سرباز زمستان » هم توانسته شخصیت هایی که تا پیش از این در دنیای سینمایی مارول کمتر پرداختی داشتند را به خوبی به پرورش دهد.

از اکشن دیوانه وار در « The Falcon and The Winter Soldier » خبری نیست و برخلاف انتظار، سریال در روایت قصه خود عجله نمی کند و اجازه می دهد تماشاگر بیشتر با شخصیت ها آشنا شود. این توازن، بلوغی است که مارول طی چند سال گذشته به آن دست یافته است.

شیمی بسیار خوبی میان مکی و استن در سریال برقرار است.

نکات منفی سریال ؟

برخی اشارات به تبعیض نژادی و مسائل اجتماعی در سریال ضعیف و قراردادی به نظر می رسد.

گاهی کشش داستانی دچار سکته می شود اما به لطف غافلگیری هایی که مارول برای هر اپیزود پیش بینی کرده، این مشکلات خیلی زود فراموش می شوند.

فالکون و سرباز زمستان (The Falcon and the Winter Soldier)

این سریال محصول کدام شبکه است؟

دیزنی پلاس

عامل تاثیرگذار برای تماشای سریال؟

مارول

حرف آخر :

« فالکون و سرباز زمستان » هرآنچه که طرفداران دنیای سینمایی مارول انتظار داشتند را در اختیارشان قرار داده است. سریالی سرگرم کننده که اگر از علاقه مندان به دنیای سینمایی مارول باشید، می توانید از تماشای تمام اپیزودهای آن لذت ببرید. شاید ماجراجویی جدید مارول در قالب سریال گاهی با تپق همراه باشد اما همین حالا هم می توان گفت که صرف هزینه های فراوان و اکشن و جلوه های ویژه عالی، « فالکون و سرباز زمستان » را تبدیل به انتخاب اول بسیاری از مخاطبین کرده است.

 

منتقد: رضا توسلی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

فالکون و سرباز زمستان : فالکون و سرباز زمستان : The Falcon and the Winter SoldierThe Falcon and the Winter Soldier

ژانر : اکشن

خالق: کری اسکاگلند

شبکه نمایش دهنده : دیزنی +

کشور : آمریکا

زبان : انگلیسی

مدت زمان هر اپیزود : 60 دقیقه

تاریخ آغاز پخش سریال : 19 مارچ 2021