لیگ عدالت زک اسنایدر (Zack Snyder's Justice League)

مراحل ساخت فیلم « لیگ عدالت » در سال 2017 به مراتب پر حاشیه تر از اکران آن بود. زک اسنایدر که کارگردانی آن فیلم را برعهده داشت، در مراحل ساخت با فاجعه از دست دادن دخترش مواجه شد و نتوانست پروژه را تکمیل کند. با جدایی زک اسنایدر، برادران وارنر تصمیم گرفتند تا جاس ویدون را جایگزین اسنایدر کنند، کارگردانی که تفکری کاملاً متفاوت با اسنایدر داشت و همین موضوع سبب فیلمبرداری مجدد بسیاری از صحنه ها شد. ویدون خیلی اعتقادی به فضای تاریک قصه نداشت و تا جایی که امکان داشت سعی کرد شوخی و بامزگی را به قصه اضافه کند که نتیجه کار چیزی در حد فاجعه بود.

انتقادها از « لیگ عدالت » به حدی زیاد بود که بسیاری از طرفداران از برادران وارنر درخواست کردند تا نسخه ای که زک اسنایدر ساخته را با تدوین مجدد اکران کنند که در نهایت کمپانی وارنر نیز به این خواسته تن داد و علاوه بر تدوین مجدد، بوجه 70 میلیون دلاری نیز برای ساخت سکانس های جدید اختصاص داد. نتیجه کار قرار بود در یک مینی سریال 4 قسمتی از طریق HBO Max منتشر شود اما بعدها سازندگان از این تصمیم صرف نظر کردند و در نهایت « لیگ عدالت زک اسنایدر » با زمان 4 ساعته منتشر شد! فیلمی که به نظر می رسد بسیار نزدیک تر به خواسته مخاطبین این عنوان باشد.

Zack Snyder's Justice League

قصه فیلم در زمانی روایت می شود که زمین در آستانه حمله ای فاجعه بار از سوی استپن ولف قرار دارد و بتمن ( بن افلک ) بهتر از هرکسی می داند که این بار ماجرا پیچیده تر از هر اتفاقی است که تابحال در گاتهام رخ داده است. از این رو، او به سراغ اَبَرقهرمانان دنیا می رود تا