چند ماه پیش خبری آمد که پائول توماس اندرسون باید برنامه ساخت فیلم «حرفه ای» که یک درام مذهبی است را به دلیل نگرانی در مورد بودجه فیلم کنار بگذارد . حالا خبر رسیده که این کارگردان قصد دارد اقتباسی از رمان کارآگاهی «فساد ذاتی» نوشته توماس پینهان را جلوی دوربین ببرد .ptanderson-movimag

زمانی که اندرسون ساختن فساد ذاتی را بر حرفه ای ترجیح داد ، نام رابرت دونی جونیور به عنوان انتخاب اول کارگردان برای ایفای نقش اول فیلم اعلام شد .

داستان در مورد سربازی به نام لری اسپورتلو است که در اواخر دهه 60 زندگی می کند . زمانی که محاکمه خانواده مانسن روی زبان ها افتاده بود . لری توسط شخصی برای کمک به جلوگیری از واگذاری اموال میکی وولفمن به یک موسسه به کار گرفته می شود . داستان عمق پیدا می کند و قهرمان داستان خودش را در وسط  یک توطئه بزرگ می بیند .

دونی جونیور فیلم های زیادی را برای فیلمبرداری در امسال داشت ، اما پس از کنار کشیدن از پروژه های «اوز ، بزرگ و قدرتمند / oz , great and powerfull» و «جاذبه» ، اکنون کمی بیکار شده است .

او در حال نقش آفرینی در فیلم «انتقام جویان» است و همچنین چندیدن فیلم دیگر در دستور کار دارد ، اما آن طور که هالیوود ریپورتر گزارش می دهد فیلم «فساد ذاتی» برای او در اولویت قرار دارد .