برندگان جشنواره فیلم فجر

68466آقا ما یکی دو هفته نبودیم داستان هم داشت که نبودیم. اول اینکه سردبیر ما کرونا گرفته یه خط در میون می بینیمش و خونه خوابیده. ما هم نصفه و نیمه حالمون خوب نبود و همه چیز به این مسیر رفت که یه مدت اینجا نباشیم. اما به لطف اراده خاندان ذره بین، برگشتیم به عرصه تا ببینیم چی میشه!

اولین تمشک زرین در واقع متشکل از هفت هشت ده تا تمشک هست اما دیگه چون نه ما خیلی اعصاب درست و حسابی داریم نه شما، همه رو یکجا تقدیم برگزار کنندگان جشنواره فیلم فجر می کنیم که انصافاً امسال گل کاشتند و به اندازه تمام سال های گذشته تمشک دریافت کردند!

یه تمشک به خاطر برگزاری جشنواره تو شرایط کرونا، یه تمشک به خاطر نحوه برگزاری که همه اونجا برای خودشون ول بودن، یه تمشک به دلیل هردنبیل بودن آراء مردمی که دیگه صدای یکی مثل محمدحسین مهدویان رو هم درآورد! یه تمشک هم به دلیل حذف فیلم های مهم و همینجوری یه تمشک هم به خاطر چیزهای دیگه!

از این رو، به دلیل آنچه که « جشنواره تمشکی » می نامیم، تمشک زرینی را به برگزار کنندگان جشنواره فیلم فجر تقدیم می کنیم که تو این وضعیت کرونا اومدن و جشنواره شون رو هم به بدترین شکل ممکن برگزار کردن که بگن خیلی باحالیم! کرونام هنگام برگزاری جشنواره گفت:« سلامتی همه داداشیا.... »

بهروز افخمی

68466آقا بین تمشک های جشنواره ای که پاراگراف قبل دادیم، یه مورد بود که باید به صورت اختصاصی تقدیم کنیم و به جان خودم و خودتون نمیشه از کنار گذشت اونم حرف های بهروز افخمی درباره کروناست!

مهندس بهروز افخمی که معرف حضور است. یکی از تمشک بگیران اصلی ستون ما که خدا بهش عمر با عزت بده نمیزاره تمشک ها رو دستمون باد کنه! این بزرگوار امسال هم به جشنواره فجر اومد و گفت:« آقا ماسک و این مسخره بازیا تبلیغات غربه و استکبار می خواد ما رو مجبور به زدن ماسک کنه... من نه ماسک می زنم و نه اعتقاد به ماسک دارم الانم وسط جشنواره جلوی مامورا ماسک میزنن که نزنن پس کله ام! »

بهرحال! ما اینجا به دلیل آنچه که « ما را به عقل تو امیدی نیست، تمشک زرین ات را بستان! » می نامیم، تمشک زرینی را به یکی از صاحبین اصلی اش یعنی بهروز افخمی تقدیم می کنیم که یه مدت نبود و دلمون براش تنگ شده بود. شما هم خیلی به حرف های استاد توجه نکنید، ماسک بزنید و حواستون باشه که کرونا نگیرید وگرنه یکدفعه دیدید یه گوشه افتادید و دنبال چهار دقیقه تنفس عادی شدین ها.

جینا کارانو 

68466آقا هالیوود وضعش خرابه و اینو تو چند سال اخیر به دفعات نشون داده.

در آخرین مورد هم یه بازیگر بنده خدایی به نام جینا کارانو که کلاً کارش کتک زدن ملت تو فیلم هاست، اومده و نظرش رو در مورد یهودیا گفته که خیلی مورد پسند جامعه نبوده و نتیجه این شده که گفتن باید اخراج بشه و در نهایت هم شد! کارانو قبلاً از ترامپ هم دفاع کرده بود برای همین ملت گفتن باید از سریال « مندلورین » اخراج بشه!

والا دیگه صحبت از آزادی بیان شد هالیوود رو حداقل دیگه مثال نزنید! هالیوود در حال حاضر به شدت روند رادیکالی به خودش گرفته و خیلی نباید در فرهنگ سازی رویش حساب باز کرد. از مسیر اشتباهی که جنبش های زنانه در چند سال اخیر طی کردند تا موضوع ترامپ که امروز هرکی ازش طرفداری کنه میندازنش بیرون، هالیوود رو شبیه کشور های در حال توسعه کرده که افکار واحد در آن پذیرفته میشه و نه تنوع افکار.

از این رو، به دلیل آنچه که « هالیوود رو به زوال » می نامیم، تمشک زرینی را به ملت و مسئولان و کلا هر جماعتی که این آش رو اینقدر شور کرده اند تقدیم می کنیم و امیدواریم که روزی رو ببینیم که جامعه و فرهنگ مسیر عادی خودش رو طی کنه و کسی به خاطر بیان عقایدش حذف نشه.

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر"  سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم! 

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید