ایدا ( Ida ):

ایدا ( Ida ): پاوو پاولیکوفسکی یکی از تحسین شده ترین کارگردانان چند دهه اخیر لهستان است. علی رغم اینکه این کارگردان با فیلم « جنگ سرد » نیز در مراسم اسکار حضور داشت، اما کماکان شاخص ترین اثری که از او در ذهن علاقه مندان به سینما باقی مانده فیلم « ایدا » است.

« ایدا » درباره راهبه ای است که پس از اینکه متوجه می شود ریشه ای یهودی دارد، سفری را برای یافتن حقیقت درباره پدر و مادرش آغاز می کند.

برای کسانی که عاشق قاب بندی و جنبه های هنری سینما هستند، « ایدا » یک موهبت است. فیلم پاولیکوفسکی آرام و در عین حال مسحور کننده است. فیلمبرداری سیاه و سفید، تلخی فیلم را دو چندان می کند و روی هم رفته، آخر هفته تان را سرد اما هنری می کند!

نمره آی ام دبی بی: 7.4

نمره متاکریتیک: 91

قصه های وحشی ( Wild Tales ):

قصه های وحشی ( Wild Tales ): سینمای آرژانتین آثار فاخر بسیاری را عرضه کرده که « قصه های وحشی » یکی از این فیلم هاست.

« قصه های وحشی » در چند اپیزود روایت می شود و ماجرای افراد گوناگونی است که از کنترل خشم عاجز می شوند و کار دست خودشان و اطرافیانشان می دهند!

« قصه های وحشی » مخصوصاً برای ما ایرانی هایی که در رده عصبی ترین مردم روی کره زمین قرار داریم، یکی از مهم ترین آثاری است که باید به تماشای آن بنشینیم! « Wild Tales » گاه کمدی و خنده دار و گاهی خشن و گزنده است. اگر می خواهید در آخر هفته یک بازنگری در خشونت وجودتان داشته باشید، تماشای « قصه های وحشی » به شدت توصیه می شود!

نمره آی ام دبی بی: 8.1

نمره متاکریتیک: 77

یک بار ( Once ):

یک بار ( Once ): اگر با پیشنهاد اول این هفته ما هنری شدید و با دومی نتیجه عدم کنترل خشم را دیدید، برای گزینه سوم یک گزینه عاشقانه می تواند انتخاب بسیار خوبی باشد!

« یک بار » درباره مرد جوان نوازنده ای است که با دختر نوازنده دیگری آشنا می شود و عاشقانه ای بین شان رخ می دهد. عاشقانه ای که در قالب قطعاتی که می نوازند برجسته شده است.

« یک بار » محصول ایرلند است و فیلم ساده و جمع و جوری است که مفهوم عشق را به شما یادآوری می کند. چه بهتر که این عاشقانه با موسیقی هم همراه شده تا گوش نوازتر هم شود. « یک بار » مخصوصاً به دلیل قطعات موسیقی زیبایی که دارد در میان علاقه مندان به سینما شناخته می شود و روی هم رفته می تواند آخر هفته شما را عاشقانه کند.

نمره آی ام دبی بی: 7.8

نمره متاکریتیک: 88

 

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید