image 13960320322 771156

رییس انجمن پخش کنندگان فیلم‌های سینمایی روز جمعه اعلام کرد که پس از حوادث تروریستی روز چهارشنبه، فروش فیلم‌های سینمایی بین 30 تا 40 درصد افت داشته است. دو روز پیش چند تن از عوامل گروه داعش با حمله به مجلس شورای اسلامی و مرقد امام خمینی با نیروهای امنیتی درگیر و پس از چند ساعت کشته شدند. اما این اتفاق تروریستی باعث شده که مردم در روزهای گذشته حضور کمتری در سینماهای پایتخت داشته باشند.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، با پایان یافتن حملات تروریستی ، نیروهای امنیتی حضور پر رنگ تری در شهر تهران داشته‌اند. روز چهارشنبه عوامل گروه تروریستی داعش به دو نقطه از شهر تهران حمله کردند.اما با توجه به این حملات، گویا مردم در روزهای گذشته ترجیح دادند که حضور کمتری در مکان‌های عمومی از جمله سینماها پیدا کنند.

علی سرتیپی مدیر عامل دفتر پخش «فیلمیران» و رییس انجمن پخش کنندگان سینمایی در رابطه با تاثیر حملات تروریستی بر روی فروش فیلم‌های سینمایی به ایسنا گفته است: «با توجه به اتفاقات رخ داده و توصیه‌هایی که به مردم شده بود، قطعا حوادث تروریستی تهران بر میزان فروش فیلم‌ها تاثیر داشته و دست‌کم شاهد افت ۳۰ تا ۴۰ درصدی در فروش فیلم‌ها بوده‌ایم که امیدوارم در روزهای آینده شرایط بهتر شود

آمار دقیق فروش فیلم‌ها در آخر هفته می‌تواند تصویری عینی از این کاهش ارائه کند.