image 13960409322 large d22e2364 b012 4bf0 b5ac 95084eb31983

بعد از حملات تروریستی تهران بود که اعلام شد بهترین فیلم جشنواره سی و پنجم به زودی در شبکه نمایش خانگی توزیع خواهد شد. حال با گذشت چند هفته از انتشار این خبر، امروز تاریخ دقیق پخش «ماجرای نیمروز» در شبکه ویدیویی مشخص شد. آخرین ساخته سینمایی محمد حسین مهدویان سه شنبه 13 تیر ماه در شبکه نمایش خانگی توزیع می‌شود.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، بسیاری از مخاطبان سینما پس از حملات تروریستی 17 خرداد ماه،‌ منتظر بودند فیلم «ماجرای نیمروز» در شبکه نمایش خانگی توزیع شود. این فیلم قرار بود به مناسبت عید فطر در شبکه ویدیویی توزیع شود اما به دلیل طولانی شدن مراحل آماده سازی اقلام تبلیغاتی، توزیع «ماجرای نیمروز» در شبکه ویدویی با کمی تاخیر روبه‌رو شد.

اما امروز زمان پخش قطعی «ماجرای نیمروز» در شبکه نمایش خانگی سرانجام مشخص شد. این فیلم سینمایی که تهیه‌کنندگی آن را سید محمود رضوی به عهده داشته است، ۱۳ تیر ماه توسط موسسه هنرهای تصویری سوره وارد بازار می‌شود.

«ماجرای نیمروز» پس از نمایش موفق در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر و کسب 5 سیمرغ بلورین، نوروز ۹۶ در سینماهای سراسر کشور اکران شد و در نهایت توانست به فروش نزدیک به 5 میلیارد تومان دست یابد.

در این فیلم سیاسی- تاریخی که به حوادث اوایل دهه شصت می‌پردازد، مهرداد صدیقیان، احمد مهرانفر، هادی حجازی فر، مهدی زمین پرداز، حسین مهری، محیا دهقانی، لیندا کیانی، امیراحمد قزوینی، امیرحسین هاشمی و جواد عزتی با حضور مهدی پاکدل ایفای نقش کرده‌اند.

در خلاصه داستان «ماجرای نیمروز» آمده است:« در محله‌های پر آشوب تهران، در پیچاپیچ خیابان‌ها و کوچه‌ها و در پستوی خانه‌ها سرگردان و حیران. آیا این جستجو را فرجامی هست؟»