image 13960603268 324326590

پس از جنجال‌هایی که صحبت‌های جمشید مشایخی در جشن انجمن منتقدان به وجود آورد، این بازیگر پیشکسوت امروز با حضور در یک برنامه تلویزیونی توضیحاتی را در مورد اتفاقات اخیر ارائه کرد. مشایخی با تاکید بر اینکه صحبت‌های او در جشن منتقدان دفاع از بازیگران سینما بوده است،‌ از توجه بیش از حد نویسندگان و منتقدان به یک بازیگر سینما انتقاد کرد. این بازیگر پیشکسوت همچنین ادعاهای یکی از روزنامه‌ها درباره کار شکنی‌های عزت الله انتظامی و علی نصیریان برای کم کردن نقش او در فیلم «قیصر» را تکذیب کرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، جمشید مشایخی امروز با حضور در برنامه «من و شما» درباره حواشی صحبت هایش در جشن منتقدان گفت: «امروز پشیمانم از این رک گویی. برای اینکه سالها عده ای من را می شناسند چطور یک بار وقتی یک حرف منطقی و درست می گویم همانها پشت می کنند به آدم. رک گویی فایده ندارد. شخصی گفته مشایخی را دعوت نکنید پیر شده. بگویید تا امروز چه حرفی را از من شنیدید که  قبول نداشتید. چطور ممکن است کسی بدون اینکه من را بشناسد این حرف ها را بزند »

او در ادامه تاکید کرد: «من خدمت گذار انجمن بازیگران هستم. شما از من انتظار دارید از حقوقشان دفاع کنم. حرف منطقی زدم. من از بازیگران خوب این مملکت دفاع کردم. آن جوانی که وارد بحث ما می شود من را نمی شناسد. بعد از انقلاب هم من خدمتگذار اهالی تئاتر شدم. آن زمان آیا کسی اخراج شد؟ »

مشایخی همچنین در واکنش به ادعاهای یکی از روزنامه‌ها در مورد اختلافات خود با عزت الله انتظامی و علی نصیریان گفت: «همه این مطالبی که منتشر شده دروغ است. نوشتند نصیریان و انتظامی گفته‌اند نقش مشایخی را در فیلم «قیصر» کم کنند. اصلا «قیصر» ربطی به آنها نداشته اصلا آنها با اقای شباویز ارتباطی نداشتند این مزخرفات چیست می نویسید؟ من همینجا جلوی ملت بزرگ ایران می گویم در جشن نویسندگان گفتم قلم شما را مولانا و حافظ و فردوسی به دست گرفتند و به نویسندگان و منتقدان احترام گذاشتم ایا در جوابش باید این کار را می کردند و دروغ درباره من می نوشتند؟»

به گزارش سینمادیلی این بازیگر پیشکسوت در ادامه صحبت‌هاش توضیح داد: «جمشید مشایخی همیشه راست گفته من از کسی واهمه ندارم. من یک بار یک تیر می زنم تو مخت و تمام. من واقعیت را گفتم. اگر حرفی را زدم دلیلش این بود که ما این همه بازیگر توانا داریم اما همه اش صحبت یک نفر می‌شود. هیچ وقت هیچ مدعی نمی تواند نظر من را عوض کند نظر من تا زنده هستم همین است. حرفم را زدم درست هم گفتم دنبال هم نمی کنم.»

مشایخی همچنین در واکنش به یکی از پست‌های اینستاگرامی محمود گبرلو که در آن نوشته بود پیشکسوتانی همچون مشایخی به دلیل کهولت سن ممکن است در جشن‌ها و مهمانی‌ها حرف‌هایی بزنند که برازنده‌شان نباشد گفت: «دروغ نگو آقای گبرلو. تو جمشید مشایخی را نمی شناسی. شما کی هستی؟ جمشید مشایخی کی بی ربط حرف زده؟ شما کجایی اقا. من حرفم را می زنم.  دروغ ننویسد. مرد باشید. این قلم حرمت دارد و برای قلم تان ارزش قایل باشید.»