image 13960729155 large 7defffe7 9604 4156 b89e 5e06968fe9eb

حسین شهابی کارگردان فیلم سینمایی «آزاد به قید شرط» امروز در مصاحبه‌ای به یکی از فیلم‌های سینمای ایران اتهام تندی را وارد کرده است. او می‌گوید فعالیت تبلیغاتی یک فیلم سینمایی که شهر پر شده از بیلبردهای آن شبیه پولشویی است. او می‌گوید هزینه هر بیلبرد شهری نزدیک به 500 میلیون تومان است و به همین دلیل برای فیلمی که تا این اندازه هزینه می‌کند بازگشت سرمایه از گیشه اهمیتی ندارد.

به گزارش مووی مگ به نقل از فارس، حسین شهابی کارگردان فیلم «آزاد به قید شرط» درباره شرایط اکران فیلمش به فارس گفت: «متاسفانه چند روزی است فیلم ‌هایی که اسپانسر دارند مخاطب را به سمت دیدن فیلم‌های دیگر هدایت می کنند گاهی بلیت هم در اختیار مخاطب قرار می دهند و او را به دیدن یک فیلم خاص دعوت می‌کنند. البته این نوع کارها در پردیس‌های بزرگ صورت نمی‌گیرد  و بیشتر در سالن‌هایی که دو سالنه یا سه سالنه هستند این اتفاق رخ می دهد

او در ادامه گفت: «شورای صنفی نمایش، اتحادیه تهیه‌کنندگان و کانون پخش کنندگان باید به این موضوع وارد شوند و به این نوع رفتارهای غلط پایان دهند. البته ما از امروز  تیم نظارتی در سالن های سینما  گذاشتیم تا به این موضوع رسیدگی کنیم. »

شهابی همچنین توضیح داد: «یک فیلم خاص متاسفانه برخی از  عوامل سینما را تطمیع کرده اند و در خرید بلیت فیلم‌ها مخاطب را تشویق به دیدن یک فیلم دیگر می کنند و گاهی بلیت در اختیار مخاطبان قرار می دهند. حتی دیده شده، سانس فیلم‌ها را هم اشتباه می گویند تا به بهانه های مختلف  مخاطب را از دیدن فیلم مورد علاقه‌ اش محروم کنند. »

شهابی همچنین به تندی از فعالیت‌های تبلیغاتی یک فیلم سینمایی انتقاد می‌کند و عوامل آن فیلم را به پولشویی متهم می‌کند: «برخی از فیلم ها هم اسپانسر هایی در اختیار دارند که در زمان تولید و تبلیغات هزینه‌های هنگفتی کردند و اگر دقیق شوید شهر پر از تبلیغات یک فیلم شده است. این هزینه از کجا آمده؟ متاسفانه دیده می‌شود که در این حوزه پولشویی صورت می‌گیرد. برای فیلمی که این همه هزینه تبلیغات و نصب بیلبرد انجام داده است فروش در گیشه اهمیت ندارد اما سینما روشی شده که کارهایی شبیه به پولشویی صورت گیرد. و این برای سینما مضر است. هزینه هر بیلبرد بیش از 500 میلیون تومان است. این فیلم‌ها هر قدر فروش کنند هزینه تبلیغات خود را نمی‌توانند با گیشه تامین کنند. این موضوع در حوزه سینما نگران کننده است