image 13960824294 76676559909009

پس از زمین لرزه‌ای که در استان کرمانشاه رخ داد و بسیاری از مردم شهرها و روستاها دچار آسیب شدند، سینماگران ایرانی همدردی خود را با مردم زلزله زده ابراز کردند و برخی از آنها از جمله بهرام رادان به استان کرمانشاه رفتند تا به زلزله زدگان خدمت رسانی کنند. در این بین، عوامل فیلم «خانه دختر»، «صفر تا سکو» و «ملی و راه‌های نرفته‌اش» نیز بخشی از درآمد این سه فیلم را به زلزله زدگان اختصاص دادند و نوید محمدزاده جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره براتیسلاوا را به مردم زلزله زده تقدیم کرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، بهرام رادان که روز گذشته برای کمک به مردم زلزله زده به استان کرمانشاه سفر کرد، شب گذشته با انتشار ویدیویی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: « وقتی امشب از کنار کاروانهای حمل اقلام مورد نیاز زلزله زدگان رد می‌شدم، از اینهمه نوع دوستی و وطن دوستی هموطنانم تحت تاثیر گرفتم و دعا کردم که کاش این محبت ها فراموش نشود و مختص این چند روز نباشد، حواسمان به زمستان پیش رو باشد، حواسمان به ساکنین مسکن های مهرمان باشد، حواسمان به همدیگر باشد...من فردا در کرمانشاهان هستم تا اگر کمکی از دستم برمی آمد ، خدمتگزار باشم

دیروز هم محمد شایسته تهیه کننده فیلم «خانه دختر» در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد که تمامی فروش روز دوشنبه 29 آبان این فیلم سینمایی که با استقبال قابل قبول مخاطبان نیز روبرو شده به زلزله زدگان استان کرمانشاه تقدیم خواهد شد.

از سوی دیگر عوامل فیلم سینمایی «صفر تا سکو» نیز در روزهای گذشته اعلام کردند که ده درصد از فروش هفته اول این فیلم سینمایی به زلزله زدگان استان کرمانشاه تعلق خواهد گرفت و امروز نیز محمد نیک بین، همسر تهمینه میلانی که تهیه کنندگی فیلم «ملی و راه‌های نرفته‌اش» را بر عهده دارد، اعلام کرد که تمامی فروش امروز جدیدترین ساخته تهمینه میلانی به حادثه دیدگان زلزله غرب کشور اختصاص خواهد یافت.

شب گذشته نوید محمدزاده، پس از دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره براتیسلاوا برای فیلم «بدون تاریخ بدون امضا» این جایزه را به مردم زلزله زده استان کرمانشاه که همچو او کرد زبان هستند تقدیم کرد.

طناز طباطبایی بازیگر سینمای ایران هم امروز با انتشار یادداشتی، ضمن تسلیت به زلزله زدگان غرب کشور، نوشت: « الان نه وقت براي  گلايه هست،نه وقت براي بررسي مسائل زير ساختي، الان اين ثانيه ها هستن كه برای مرگ و زندگي و جون هموطنانمون داره دل دل می زنه، الان فقط وقت عمله،،شده حتی يک عدد ژاكت،يك عدد پتو، خوراكي هر چيزي كه در خونه هامون هست كه بتونه مورد نياز و استفاده عزيزان داغديده و آسيب ديده باشه حتما تو قفسه خونه هآمون هرقدر هم دستمون تنگ باشه يک عدد قوطي كنسرو پيدا ميشه،كمک رساني كنيم،. حتي يك نَفَر، حتی يک كمک...»