pardis233a melat t2332eh33

صف‌های مقابل سالن‌های سینما و شور و حال برای خرید بلیت و رفتن به داخل سینما و تماشای فیلم‌های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در نخستین سئانس به وضوح نوید شروع ۱۰ روز پرخبر را برای سینمای ایران می‌دهد.

به گزارش مووی مگ به نقل از خبرآنلاین، سی و ششمین جشنواره فیلم فجر پنجشنبه دوازدهم بهمن ماه از ساعت ۱۴.۳۰ با نمایش فیلم‌ها در سالن‌های سینمای مردمی آغاز به کار کرد. این در حالی بود که زنگ رسمی آغاز جشنواره با برگزاری مراسم افتتاحیه در برج میلاد ساعت ۱۹ نواخته شد.

شروع نمایش فیلم‌ها

در اولین روز جشنواره سالن‌های سینمای مختلف میزبان دوستداران سینمای ایران بودند، فیلم‌های متنوعی در این روز روی پرده سینماها رفتند از «به وقت شام» ابراهیم حاتمی‌کیا تا «مصادره» مهران احمدی و «سرو زیر آب» محمدعلی باشه‌آهنگر و «شعله‌ور»‌ به کارگردانی حمید نعمت‌الله. نمایش این فیلم‌ها نیز با واکنش‌های مختلفی از سوی مخاطبان مواجه شد، برخی همانند «مصادره» چنان مورد استقبال قرار گرفتند که در دو سانس فوق‌العاده نیز به نمایش درآمدند. «مصادره» که نخستین ساخته سینمایی مهران احمدی محسوب می‌شود با بازی رضا عطاران اثر کمدی حاضر در این دوره از جشنواره محسوب می‌شود.

آرای مردمی

شمارش آرای مردمی در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر در نخستین روز و با حضور مخاطبان در سالن‌های سینما آغاز شد. امسال نیز همانند سال گذشته علی آشتیانی‌پور مدیریت ستاد آرای مردمی را برعهده دارد. او در گفت‌و‌گویی با خبرگزاری مهر اعلام کرد سانس‌های فوق‌العاده در شمار آرای مردمی وارد نخواهد شد و این موضوع را چنین توضیح داد: «ما بسته عدالتی تعریف کرده‌ایم که طبق آن باید همه فیلم ها تعداد اکران همسانی داشته باشند و ممکن است یک فیلم به سانس‌های فوق العاده برسد و یکی نرسد و یا در تعداد سانس‌های فوق‌العاده با هم برابر نباشند، لذا برای حفظ عدالت آرای مردمی مشمول سانس‌های فوق‌العاده نمی‌شود

او همچنین گفت: «همه بلیت‌هایی که فروخته شده است بارکد رای دارد و تنها بلیت‌هایی که برای کف سالن به دلیل استقبال مردم از فیلم ها خریداری داده شده است بارکد ندارد

براساس اعلام او سینماهای تهیه کنندگان، باغ کتاب و خانه سینما نیز جزو آرای مردمی به شمار نمی‌روند.

ستارگان سینما در کنار مخاطبان

در نخستین روز جشنواره برخی از دست‌اندرکاران فیلم‌های سینمایی در سالن‌های سینما حاضر شدند و در کنار مخاطبان به تماشای حاصل کار خود روی پرده سینما نشستند.

روز پنجشنبه دوازدهم بهمن ماه رضا عطاران و مهران احمدی، بازیگر و کارگردان فیلم «مصادره» نیز در سینما آزادی به تماشای اثر خود نشستند.

همچنین رضا سعیدی‌پور مدیر سینما آزادی در گفت‌و‌گویی با مهر با اعلام اینکه مخاطبان از آثار جشنواره استقال کرده‌اند تاکید کرد برای فیلم های «به وقت شام»، «مصادره» و «بمب» صف های طولانی در بیرون از سینما آزادی ایجاد شده بود. «بمب»‌ دومین فیلم سینمایی پیمان معادی است و لیلا حاتمی بازیگر نقش اول زن در این فیلم است.