image 13970115207 2413200

صداوسیما با انتشار نتایج نظرسنجی درباره برنامه‌های نوروزی تلویزیون ادعا می‌کند که بیش از 80 درصد مخاطبان از این برنامه‌ها راضی بوده‌اند. بر اساس این نظرسنجی، از میان مجری‌ها احسان علیخانی با بیشترین میزان رضایت بالاتر از مهران مدیری قرار گرفته و «دورهمی» بهترین برنامه ترکیبی و «پایتخت 5» بهترین سریال از نظر مخاطبان بوده است.

خبرگزاری صداو سیما بخش‌هایی از نتایج این نظرسنجی را این‌گونه منتشر کرده است:

طبق نظر سنجی مرکز تحقیقات و افکار سنجی صدا و سیما در هفته اول نوروز 97 از افراد بالای 12 سال تهران و 32 شهر دارای مرکز صداوسیما پر مخاطب ترین برنامه نوروز 97 مشخص شدند. در میان برنامه های تحویل سال صدا و سیما برنامه «بهار نارنج» به تهیه کنندگی احسان علیخانی با 43.1 در صد مخاطب و 85.8 در صد رضایت مخاطبان در رتبه نخست قرار گرفت. ویژه برنامه تحویل سال دورهمی و یک یک رتبه های بعدی قرار گرفتند.

در میان مجریان شبکه های مختلف رسانه ملی احسان علیخانی با جلب نظر 41 در صد از مخاطبان رسانه ملی عنوان بهترین مجری را به خود اختصاص داد.مهران مدیری برای «دورهمی» و علی ضیا برای یک یک عنوان دوم و سوم را از ان خود کردند.

«پایتخت 5» با 75.7 درصد مخاطب و 92.4 رضایت مخاطبان پر بیننده ترین سریال نوروز 97 شد. سریال های «دیوار به دیوار 2»، «کلاه قرمزی» و «تعطیلات رویایی» در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

«مردان آهنین» که پس از سالها به قاب جادویی باز گشته بودند با 34.4درصد مخاطب و 83.9 رضایت مخاطبان بهترین مسابقه نوروز 97 شدند.مسابقه های «کودک شو» و «دستپخت» هم عنوان دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

در ایام نوروز کمتر کسی بود که مهمان دورهمی مهران مدیری نشده باشد.این برنامه با 65.8 درصد مخاطب و 95 درصد رضایت مخاطبان عنوان بهترین برنامه ترکیبی نوروز 97 را به خود اختصاص داد.

طبق نظر سنجی های انجام شده میزان رضایت مخاطبان رسانه ملی از این رسانه در نوروز 97 بیش از 80 درصد بوده است.