41425272 303

نماینده مردم گیلانغرب و سرپل ذهاب با اشاره به حضور سلبریتی‌ها و دریافت کمک‌های مردمی از سوی آنها برای کمک به مردم زلزله‌زده، هم گفت: در روز‌های ابتدایی وقوع زلزله ما شاهد اعلام حساب و دریافت کمک از سوی افراد، چهره‌ها و سلبریتی‌ها بودیم که با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها و بهره‌گیری از حس مسئولیت و علاقه مردم توانستند بخش بسیار زیادی که بیش از ۳۰ میلیارد تومان می‌شود را به حساب‌های خود واریز کنند.

به گزارش مووی مگ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، تجری تأکید کرد: این کمک‌ها برای آن شرایط حاد و اضطراری ابتدایی وقوع زلزله بود، اما به دلیل سوء مدیریت، ناتوانی، نداشتن اطلاعات کافی شاهدیم که این کمک‌ها به مردم زلزله‌زده به درستی به دست زلزله‌زدگان نرسید.

نماینده مردم گیلانغرب و سرپل ذهاب تصریح کرد: امیدواریم دستگاه‌های مسئول موضوع را پیگیری کنند تا این افراد جوابگوی نحوه هزینه‌کرد کمک‌های مردمی باشند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ با بیان اینکه ما حتی شاهد بودیم که برخی حتی چهره هم نبودند و شبکه‌های اجتماعی با اعلام آمادگی پول دریافت کردند.

وی افزود: براساس قانون این کمک‌های مردمی که به حساب افراد و چهره‌ها ریخته شده، باید با نظارت هلال‌احمر خرج می‌شد که این اقدام صورت نگرفت.

تجری ادامه داد: ما به همین دلیل به هلال احمر علی‌رغم زحمات بسیار انتقاد داریم که نتوانست به دلیل مدیریت نادرست در این مورد اصولی رفتار کرده و پول‌ها به جای حساب این سازمان به حساب مردم ریخته شد.

نماینده مردم گیلانغرب و سرپل ذهاب تصریح کرد: بخشی از کمک‌های مردمی در حساب افرادی امین و معتبر است، اما مبالغی دیگر در حساب افرادی است که به هیچ‌وجه هزینه‌کرد این کمک‌ها مشخص نیست که باید مسئولان مربوطه، اصحاب رسانه و مدعی‌العموم این موارد را مطالبه کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ با اشاره به یکی از همین اشخاصی که با استفاده از شهرت خود کمک‌های مردمی را جمع‌آوری کرده است، گفت: خانم "ک" تاکنون مبلغ ۵ میلیارد جمع‌آوری کرده است، اما اعلام کرد که ۲.۵ میلیارد تومان را در مناطق زلزله‌زده هزینه کرده، در صورتی که بعد از بررسی‌ها مشخص شد تنها ۷۵۰ میلیون تومان از مبلغ مورد نظر را خرج کرده است.

وی ادامه داد: بنده به عنوان نماینده فرماندار و استاندار هنوز با این شخص ملاقاتی نداشته‌ام، اما مسئولان این منطقه خواستار انجام صحبت و مذاکره درباره این هزینه‌ها هستند، زیرا ابهامات زیادی در این مورد وجود دارد که باید دادستانی و وزارت اطلاعات سریعا به این موضوع ورود کنند.

تجری تأکید کرد: اکنون این خانم از نقش یک خَیّر به یک پیمانکار تبدیل شده و با انعقاد قرارداد با مالکان و دریافت اختیاراتی شروع به ساخت و ساز کرده است.

وی همچنین اظهار کرد: خانم "ک" افرادی را به بهانه داشتن اسکورت با عنوان بادیگارد با خود همراه می‌کند که این افراد با مردم زلزله‌زده درگیر شده و آنها را کتک زده‌اند که همین موضوع منجر به تشکیل پرونده قضایی برای این شخص و همراهانش شده است.

نماینده مردم گیلانغرب و سرپل ذهاب افزود: این شخص تنها با استاندار یک نشست کلی داشته، اما تنها مسئولان محلی به ریز آمار و جزئیات اشراف دارند.