کارگردان فیلم شاخ کرگدن گفت: من دیگر هیچ اصراری به حضور محمدرضا گلزار در فیلمم ندارم. البته این را بگویم که من هیچ مشکل و زاویه‌ای با گلزار ندارم اما دیگر تاکیدی هم برای حضور وی نمی‌بینم.

به گزارش مووی مگ به نقل از میزان، محسن محسنی نسب نویسنده و کارگردان سینما درباره آخرین فعالیت‌ها خود در عرصه سینما گفت: حقیقت امر اینکه به تازگی نگارش فیلمنامه‌ای به نام ملاقات را نوشته‌ام و برای دریافت پروانه ساخت آن را به شورای پروانه ساخت ارائه داده‌ام.

وی در همین راستا ادامه داد: فیلم سینمایی ملاقات پروژه‌ای در ارتباط با مسابقه ندادن قهرمانان ورزشی جمهوری اسلامی ایران در برابر نمایندگان رژیم صهیونیستی است. این فیلم در ژانر ورزشی ساخته شده و به نوعی ادامه‌ای بر فیلم یاس‌های وحشی است.

کارگردان فیلم خضرا فیلم جدید خود را پروژه‌ای سخت خواند و افزود: این فیلم در ایران، چین و کانادا فیلمبرداری می‌شود. ملاقات پروژه بسیار سختی است اما تمام سعی من بر آن است که امسال بتوانم آن را کلید زده و به جشنواره فیلم فجر برسانم.

محسن محسنی نصب شاخ کرگردن

وی درباره دلیل توقف ساخت فیلم ستاره‌های رخشان اضافه کرد: ستار‌های رخشان پروژه به شدت سختی است که در سه اپیزود ساخته می‌شود. در حال حاضر یک اپیزود آن را ساخته‌ام و ساخت دو اپیزود بعدی منوط به حمایت دولت و مسئولین فرهنگی است زیرا فیلم در ژانر دفاع مقدس ساخته شده و ساخت آن بدون حمایت ممکن نیست.

کارگردان فیلم شاخ کرگدن درباره احتمال حضور محمدرضا گلزار در فیلم ستاره‌های رخشان تاکید کرد: من دیگر هیچ اصراری به حضور محمدرضا گلزار در فیلمم ندارم. البته این را بگویم که من هیچ مشکل و زاویه‌ای با گلزار ندارم اما دیگر تاکیدی هم برای حضور وی نمی‌بینم.

وی درباره وضعیت اکران در سینما و چرخه فیلمسوزی افزود: متاسفانه چرخه کنونی اکران سینمای کشور را نابود کرده است. دهه هفتاد هم فیلم زیاد اکران می‌شد و سینماها هم کمتر بود اما به هیچ وجه شاهد ورشکستگی آثار نبودیم و همه آنها می‌فروختند.

این کارگردان سینما در مورد کاهش استقبال مخاطبان اذعان کرد: واقعیت امر این است که مردم با سینما قهر کرده اند و دیگر فیلم نمی‌بینند. در حال حاضر یک فیلم بیست میلیاردی نزدیک به یک میلیون نفر مخاطب دارد و این در مقایسه با جمعیت کشور عدد بسیار ناچیزی است. این اتفاق به این معنی است که مردم دیگر سینمای امروز را دوست ندارند.

محسنی نسب درباره اکران آثار کمدی در سینماها خاطرنشان کرد: امروز در اکثر سینماها فیلم کمدی اکران می‌شود در صورتی این آثار اصلاً کمدی نیستند. فیلم‌های به اسم کمدی کاملاً لودگی و مبتذل هستند. آثار بفروش امروز کمدی نیستند بلکه فیلم خنده‌آورند که به هیچ دردی نمی‌خورند. این فیلم ها به جز تحقیر فرهنگ هیچ برآوردی ندارند.