آشغال های دوست داشتنی

هفته گذشته اکران فیلم‌ها در سینماهای کشور در حالی سپری شد که «آشغال‌های دوست داشتنی» به صدرنشینی خود بر گیشه هفتگی ادامه داد. همچنین فیلم «قانون مورفی» توانست عنوان پرفروش‌ترین فیلم اکران زمستان را از آن خود کند.

به گزارش مووی مگ به نقل از خبرآنلاین، در دومین هفته اسفند، سینماهای کشور پس از مدتی شاهد اکران دو فیلم جدید بودند، فیلم‌های روی پرده هم از نظر میزان فروش فاصله زیادی باهم داشتند.

هفته گذشته را می‌توان به نام فیلم‌های توقیفی زد که روی پرده رفتند، زیرا که دو فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» به کارگردانی محسن امیریوسفی و «پارادایس» ساخته علی عطشانی توانستند صدر گیشه را از آن خود و بیشترین فروش هفتگی را کسب کنند.

در مقابل، فیلم‌های سینمایی «درساژ» به کارگردانی پویا بادکوبه و «قرارمون پارک شهر» هم در هفته گذشته با اقبال کمی از سوی مخاطبان رو به رو شده و کمترین فروش هفتگی را به خود اختصاص دادند.

دو فیلم جدیدی که وارد رقابتی سخت شدند

دو فیلم سینمایی «بهشت گمشده» به کارگردانی حمید سلیمیان و «دایان» ساخته بهروز نورانی پور از روز چهارشنبه هشتم اسفند مهمان اکران سینماهای کشور شده‌اند و باید دید که در رقابت با سایر فیلم‌های روی پرده چه عملکردی خواهند داشت.

«بهشت گمشده» با بازی افشین هاشمی، افسانه پاکرو، متین ستوده، محمدهادی قمیشی، رویا شریف، نیره فراهانی و کاوه خداشناس، فیلمی اجتماعی است که داستان زندگی مردی به نام عیسی را که برای نجات آیدا راهی سفری می‌شود، روایت می‌کند.

این فیلم در دو روزی که روی پرده نقره‌ای رفته، تنها توانسته چهار میلیون و ۵۵۰ هزار تومان فروش داشته باشد.

«دایان» دیگر مهمان تازه وارد اکران سینما در گیشه وضعیت بدتری را سپری کرده و در دو روزی که روی پرده رفته است، تنها ۶۰ هزار تومان فروش داشته است.

در این فیلم دفاع مقدسی که از حضور بازیگران چهره بهره‌مند نیست، ناصر بابائیان، عبدالله زواره و بهار معروفی به ایفای نقش می‌پردازند و داستان آن درباره زندگی اهالی یک روستا، یک روز پس از آغاز جنگ است.

«آشغال‌های دوست داشتنی» دست نیافتنی می‌شود؟

در میان سایر فیلم‌هایی که از هفته‌های گذشته روی پرده رفته‌اند، فیلم سینمایی «آشغال‌های دوست داشتنی» که حسابی این روزها اوضاع بر وفق مرادش سپری می‌شود، مطابق انتظار همچنان به روند رو به رشد خود در گیشه ادامه داده است و توانسته صدر گیشه هفتگی سینمای ایران را به نام خود تثبیت کند.

فیلم محسن امیریوسفی که وارد سومین هفته اکرانش شده است، در هفته گذشته ۷۸۴ میلیون تومان فروش داشته است و باید منتظر ماند و دید که این روند تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

دیگر فیلمی که در هفته گذشته توانست فروش خوبی را در گیشه رقم بزند، «پارادایس» به کارگردانی علی عطشانی است. این فیلم با وجود آنکه در زمان مناسبی هم روی پرده نرفت اما توانست به خوبی از مهر توقیفی که بر پیشنانی‌اش خورده بود، استفاده کند و با اقبال مخاطبان سینما رو به رو شود.

این فیلم که از نعمت حضور بازیگری چون جواد عزتی هم بهره‌مند است، در هفته گذشته ۵۱۳ میلیون تومان فروش داشته است.

رقابت تنگاتنگ «هت تریک» و «جن زیبا»

در گیشه هفته گذشته نیز یک رقابت تنگاتنگ میان دو فیلم «هت تریک» ساخته رامتین لوافی و «جن زیبا» اثر بایرام فضلی ایجاد شد و در نهایت این فیلم «هت تریک» بود که توانست فروش بیشتری را از آن خود و جایگاه بهتری را در جدول فروش برای خود دست و پا کند.

این دو فیلم که خلاف انتظارات آنطور که باید در جذب مخاطبان موفق عمل نکرده و نتوانسته‌اند به فروش خوبی در گیشه دست پیدا کنند، هفته گذشته عملکرد بهتری داشتند که به نظر می‌رسد با تداوم این مسیر می‌توانند ناکامی گذشته را پشت سر بگذارند.

«هت تریک» در هفته گذشته توانست به فروش ۳۴۵ میلیون تومانی دست پیدا کند و «جن زیبا» نیز رکورد فروش ۲۸۱ میلیونی را به نام خود ثبت کرد که حاکی از بهتر شدن وضعیت گیشه این فیلم دارد.

ناکامان گیشه در هفته‌ای که گذشت

در میان تمامی فیلم‌هایی که این روزها روی پرده رفتند، عنوان ناکامان هفته را می‌توان به سه فیلم اختصاص داد.

فیلم سینمایی «درساژ» به کارگردانی پویا بادکوبه که آرام آرام به روزهای پایانی اکرانش نزدیک می‌شود، یکی از تلخ‌ترین هفته‌های خود را سپری کرده و عنوان کمترین فروش هفته را از آن خود کرد و تنها شش میلیون و ۸۸۲ هزار تومان فروش داشت.

«قرارمون پارک شهر» تازه‌ترین ساخته فلورا سام نیز کماکان وضعیت نامطلوب هفته‌های گذشته را با خود به همراه دارد و در به نظر می‌رسد که در گیشه شکست خورده است. این فیلم هم در هفته گذشته نتوانست بیشتر از هفت میلیون و ۵۸۷ هزار تومان بفروشد.

و عنوان آخرین ناکام هفته به فیلم «ترانه» ساخته مهدی صاحبی می‌رسد که در پنج هفته‌ای که از اکرانش گذشته است، نتوانسته به موفقیتی دست پیدا کند و هفته گذشته را نیز با فروش ۱۱ میلیون تومانی به پایان رساند.

«قانون مورفی» پرفروش‌ترین فیلم زمستان

«قانون مورفی» و «تخته گاز» هم که روزهای خوبی را در اکران سپری کردند، آخرین هفته حضورشان را در سینماهای سرگروه سپری خواهند کرد.

«قانون مورفی» به کارگردانی رامبد جوان که توانست عنوان پرفروش‌ترین فیلم اکران زمستان سینمای ایران را کسب کند، در هفته گذشته نیز با صدر گیشه فاصله داشته و نتوانست موفقیت هفته‌های نخست را تکرار کند و ۳۹۰ میلیون تومان فروش داشت.

همچنین فیلم سینمایی «تخته گاز» به کارگردانی محمد آهنگرانی هم با کمدی متفاوتی که به نمایش گذاشته است، توانسته نظر علاقه‌مندان به سینما را جلب کند و هفته نسبتا خوبی را سپری و به فروش ۱۵۹ میلیون تومانی دست پیدا کند.

در ادامه جدول فروش فیلم‌های روی پرده را به تفکیک فروش هفتگی و کل مشاهده می‌کنید. (آمار فروش هفتگی تا پیش از روز جمعه ۱۰ اسفند است و آمار از سامانه فروش سینمای ایران استخراج شده است.)

 

نام فیلم

نام کارگردان

فروش هفتگی

فروش کل

قانون مورفی

رامبد جوان

۳۹۰ میلیون تومان

هشت میلیارد و ۹۲۲ میلیون تومان

پارادایس

علی عطشانی

۵۱۳ میلیون تومان

سه میلیارد و ۳۷۲ میلیون تومان

آشغال‌های دوست داشتنی

محسن امیریوسفی

۷۸۴ میلیون تومان

دو میلیارد و ۱۱۵ میلیون تومان

تخته گاز

محمد آهنگرانی

۱۵۹ میلیون تومان

یک میلیارد و ۹۸۱ میلیون تومان

هت تریک

رامتین لوافی

۳۴۵ میلیون تومان

۸۴۰ میلیون تومان

جن زیبا

بایرام فضلی

۲۸۱ میلیون تومان

۵۹۷ میلیون تومان

درساژ

پویا بادکوبه

شش میلیون و ۸۸۲ هزار تومان

۴۸۶ میلیون تومان

ترانه

مهدی صاحبی

۱۱ میلیون تومان

۲۵۵ میلیون تومان

ماموریت غیرممکن

یعقوب غفاری

۱۱۲ میلیون تومان

۲۵۳ میلیون تومان

سوتفاهم

احمدرضا معتمدی

۸۴ میلیون تومان

۲۰۲ میلیون تومان

ضربه فنی

غلامرضا رمضانی

۳۲ میلیون تومان

۵۵ میلیون تومان

قرارمون پارک شهر

فلورا سام

هفت میلیون و ۵۸۷ هزار تومان

۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

بهشت گمشده

حمید سلیمیان

چهار میلیون و ۵۵۰ هزار تومان

چهار میلیون و ۵۵۰ هزار تومان

دایان

بهروز نورانی پور

۶۰ هزار تومان

۶۰ هزار تومان