99874 socia001

رضا رویگری و همسرش تارا کریمی در تئاتر حسن کچل بازی خواهند کرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از باشگاه خبرنگاران، امید اسدی گفت: نمایش «حسن کچل» نوشته زنده یاد علی حاتمی است که با حضور هنرمندان مطرح به زودی بر روی صحنه خوهد رفت.

امید اسدی کارگردان و مدیر تماشا خانه ایران تماشا در خصوص جدید‌ترین اثر نمایشی خود که قرار است با حضور رضا رویگری اجرا شود گفت: نمایش «حسن کچل» نوشته زنده یاد علی حاتمی است، در واقع این اثر فیلمنامه بوده و در سال ۱۳۴۸ توسط علی حاتمی ساخته شده است.

وی با بیان اینکه از شنیده‌ها متوجه شدیم که نمایش «حسن کچل» در دهه ۴۰ در مدت کوتاهی به صورت صحنه‌ای اجرا رفته، ولی اجرای موفقی نبوده است،بیان کرد: روزانه در تهران نمایش‌های زیادی اجرا می‌شود که اکثر محتوای آن‌ها غربی است، در حالی که ما بن مایه‌های خوبی از جمله داستان «حسن کچل» که از داستان‌های سنتی ما است و داستان‌های دیگری در مثنوی معنوی و عبید زاکانی داریم از این رو تصمیم به اجرای این نمایش گرفتم و متوجه شدم که اگر بخواهم این نمایش را در همان قالبی که زنده یاد علی حاتمی کار کرده به اجرا ببرم، قطعا فیلم آن بسیار بهتر از نمایش ما خواهد بود. به همین دلیل خواستم به مفهوم پست مدرن نزدیک شوم و داستانی را که ریشه در فرهنگ و سنت ما دارد را به شیوه‌ای مدرن اجرا کنم.

وی ادامه داد: با وجود اینکه تمام رسانه‌های غربی سعی در تزریق ناامیدی و سیاه نمایی را به ما دارند، اما نمایش حسن کچل، نمایشی شاد و نماد جامعه ایران که جامعه‌ای شاد و امیدوار است، بوده و دلیل انتخاب من هم این بود که دیدم مردم ما بیشتر نیاز به شادی دارند و این نمایش را در ژانر کمدی و شیوه اجرایی پست مدرن شروع به کار کردم و امیدوارم که این نمایش به اجرا برسد.

این کارگردان با اشاره به اینکه اجازه صحنه‌ای نمایش را از لیلا حاتمی گرفتم، گفت: در حال حاضر این نمایش در مراحل بازخوانی و بازبینی است و در اوایل تیر ماه توسط شورای نظارت، بازبینی خواهد شد و با تایید شورای نظارت در تیر ماه در تماشا خانه ایران تماشا بر روی صحنه خواهد رفت.

اسدی درخصوص بازیگران نمایش «حسن کچل» گفت: مهدی میامی، رضا رویگری که بعد از سال‌ها به عرصه تئاتر باز گشته و تارا کریمی همسر رضا رویگری و دیگر بازیگرانی که ما را یاری خواهند کرد و علی سینا رضا نیا نیز آهنگ سازی کار را بر عهده دارند.