مری پاپینز بهنوش طباطبایی

بهنوش طباطبایی، بازیگر سینمای ایران که به‌تازگی در موزیکال «مری پاپینز» روی صحنه رفته است، در پستی اینستاگرامی، از جولی اندروز که ۵۵ سال پیش ایفاگر این نقش در یک فیلم سینمایی بوده است، دعوت کرد برای دیدن این نمایش به ایران بیاید.

نمایش موزیکال «مری پاپینز» با کارگردانی احمد سلیمانی و بازی بهنوش طباطبایی، مهراوه شریفی نیا، احسان کرمی، آرمین رحیمیان و … از چهارشنبه ( ۸ آبان ) در تالار وحدت روی صحنه رفته است.

این اثر اجرایی، اقتباسی آزاد از مجموعه داستان های «مری پاپینز» نوشته پاملاتراورس با ترجمه احمد کولیوندی و ترانه سرایی و دراماتورژی محمدرضا کوهستانی است که داستان دیدار یک پرستار کودکان (با بازی بهنوش طباطبایی) را با خانواده آقای بنکس روایت می کند و.

سال ۱۹۶۴ میلادی، فیلم موزیکال «مری پاپینز» به کارگردانی رابرت استیونسون و تهیه کنندگی والت دیزنی ساخته شد که در آن، جولی اندروز، ایفاگر نقش پرستار کودکان بود.

به همین مناسبت، بهنوش طباطبایی، پست اینستاگرامی زیر را خطاب به جولی اندروز منتشر کرده است:

«سلام خانم جولی اندروز

من بهنوش طباطبایی هستم و از امشب روی صحنه یکی از زیباترین سالن های اپرای خاورمیانه در ایران (امیدوارم از اینکه سرزمین من یک سالن زیبای اپرا دارد تعجب نکرده باشید) نقشی را ایفا خواهم کرد که شما ۵۵ سال پیش، آن را برای همیشه به یادگار گذاشتید و تحسین دنیا را بر انگیختید. یعنی مری پاپینز!

خانم اندروز عزیز می خواهم به شما بگویم چه خوشبختم که در روزگاری که زشتی ها و بدی ها بیش از هر زمان دیگری رنگ خاکستری و کدر بر دنیا پاشیده می توانم در گوشه ای از دنیا مردم را برای ساعتی هم که شده به عالم رنگ و موسیقی و حرکات آهنگین ببرم. چه افتخاری!

در مدت پنج ماه گذشته و در طول تمام دقایق تمرین تلاش کردم خودم را به شما و هزاران نفری که در شب های پیش رو مرا بر روی صحنه در قامت مری پاپینز خواهند دید، متعهد بدانم؛ و در همین روز های تمرین بود که بیش از پیش دانستم چه مرارت هایی دارد رسیدن به نقش فرشته ای که مراقب آرزو های پاک آدم ها باشد

خانم اندروز زیبا!

ما قدر مری پاپینز را می دانیم و هر وقت دلمان از اتفاق های روی زمین می گیرد به آسمان آبی و ابر های سپید خیره میشویم به امید معجزه ای که فرشته های خدا برایمان هدیه بیاورند؛ و در آخر، مری پاپینز عزیز مایلم به رسم ادب و با افتخار از شما دعوت کنم از آن دور دست ها به تهران و به دیدن نمایشی بیایید که به نام شما آراسته است… از دیدنتان بی نهایت خوشحال می شویم.

با احترام فراوان»  


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

سینمای کلاسیک : مری پاپینز ( Mary Poppins )

نقد و بررسی فیلم بازگشت مری پاپینز ( Mary Poppins Returns )

صحبت های بازیگر نسخه کلاسیک « مری پاپینز » درباره نسخه بازسازی این اثر / بعید می دانم سازندگان موفق باشند!

جولی اندروز سرانجام به خبر بازسازی فیلم « مری پاپینز » واکنش نشان داد