آنیتا ایران نژاد

کارگردان فیلم سینمایی «درخت گردو» که این روزها برای یک هفته در کردستان به روی پرده رفته است از یکی از دخترانی نوشت که برای بازی در این فیلم تست بازیگری داده بود و این روزها قصه او و خانواده‌اش خبرساز شده است.

به گزارش مووی مگ به نقل از خبرآنلاین، در روزهای گذشته تصویری از دختر کوچکی که به همراه خانواده‌اش در حال مهاجرت از کشور در دریا غرق شد، به خبر ناراحت‌کننده و تاسف‌بار فضای مجازی تبدیل شده است. خبری که در رسانه‌های خارجی هم بازتاب زیادی داشت.

محمدحسین مهدویان در صفحه شخصی‌اش روایتی از آشنایی با این دختر در زمان ساخت فیلم سینمایی «درخت گردو» در غرب کشور نوشت.

کارگردان فیلم «درخت گردو» دراین‌باره با انتشار چند تصویر و ویدئو از تست بازیگری این دختر نوشت:

«پارسال به دنبال یافتن بازیگرانی برای نقش‌های کودک فیلم سینمایی درخت گردو جستجوی محلی مفصلی انجام دادیم. بچه‌ها باید به زبان کردی سورانی حرف می‌زدند که زبان و لهجه‌ی مردم سردشت است. فقط چند شهر ایران در شمال کردستان و جنوب آذربایجان غربی به این لهجه‌ی خاص حرف می‌زنند و این کار را سخت می‌کرد. یکی از نقش‌هایی که در پی بازیگرش بودیم، نقش شهین دختر شش هفت ساله‌ی فیلم بود. به دختر عکس دوم نگاه کنید؛ به چشم‌هایش. ترکیبی است از رنج و در عین حال زیبایی و امید. این دختر یکی از چند گزینه‌ی نهایی ما بود، در کنار چند دختر زیبا و معصوم دیگر که هر کدام به امیدی خودشان را به ما می‌رساندند تا شاید با به رخ کشیدن استعدادشان برای چند نفری که از تهران آمده‌اند آینده‌ای برای خود جستجو کنند. او در نهایت انتخاب نشد و نقش به ژینا رسید. اما اگر تصویر دختر برایتان آشناست حق دارید.

تصویرهای بعدی ویدئوهای کوتاهی هستند از تلاش آنیتا برای به دست آوردن نقش. بله. نام این دختر آنیتاست؛ آنیتا ایران‌نژاد. اگر این نام برایتان آشناست باز هم حق دارید.

از دیروز ابراهیم و به خصوص امیرحسین که آخرین تست‌ها و تمرین‌ها را با آنیتا انجام داده بود، مدام تصویر اشک‌های آنیتا را مرور می‌کنند و غصه می‌خورند...»

 


 

خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

معرفی چهره های سرشناسی که پناهنده شدند + تصاویر

آنجلینا جولی به کمپ پناهندگان میانمار رفت + تصاویر

جدول دستمزد سلبریتی های ایرانی از تبلیغات + تصاویر