باطل شدن پرونده وکالت نواب صفوی

دادستان انتظامی مرکز وکلا کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه از تعلیق پروانه وکالت حسام نواب صفوی بازیگر مشهور سینما و تلویزیون خبر داد.

چندی پیش گزارش هایی از تخلفات نواب صفوی در شبکه های اجتماعی منتشر شده بود. او متهم به کلاهبرداری، اخاذی و اغفال در ازدواج شده بود.

در یک مورد او متهم به افترا و تهدید شده بود که ادعا شده حکم جلبش هم صادر شده است.

کمال رئوف دادستان انتظامی مرکز وکلا کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در پاسخ به این سوال که آیا پروانه وکالت حسام نواب صفوی تعلیق شده است اظهار کرد: "بله خبر تعلیق وکالت آقای نواب صفوی صحت دارد."

او درباره چرایی تعلیق پروانه وکالت نواب صفوی اظهار کرد: «آقای نواب صفوی در دادسرای کارکنان دولت پرونده کیفری داشته و در آن پرونده محکوم شده است.»

رئوف تصریح کرد: منصب وکالت بسیار حساس است و اگر کوچکترین محکومیتی برای یک وکیل در دادسرای کیفری وجود داشته باشد از لحاظ قانونی فرد باید تعلیق شود.

دادستان انتظامی مرکز وکلا کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه با بیان اینکه اعمالی که آقای نواب صفوی انجام داده ارتباطی به فعالیت وکالت او نداشته است بیان کرد: «طبق قانون اگر وکیلی از لحاظ کیفری مرتکب جرمی شود باید با او برخورد کرد.»

او در پاسخ به این سوال که تعلیق پروانه وکالت نواب صفوی تا چه زمانی ادامه دارد بیان کرد: "ما وظیفه رسیدگی داریم و این پرونده ظرف مدت شش ماه تعیین و تکلیف خواهد شد نواب صفوی محکوم شده و شاکی خصوصی داشته است و از آنجایی که شاکی این فرد در دادسرای مرکز وکلا شکایت کرده ما موظف به رسیدگی به پرونده و تعلیق نواب صفوی هستیم."

حسام نواب صفوی اخیرا مبتلا به کرونا بود و در بیمارستان بستری شده بود. از مهمترین پرونده هایی که نواب صفوی وکالت آن را بر عهده داشت حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد بود.

نواب صفوی اما درباره این موضوع پستی در اینستاگرام منتشر کرد.

نواب صفوی با باین اینکه سالها در برابر شایعات سکوت کرده نوشت: «اما سکوت در این شرایط، خیانت است.»

او اتهامات علیه خود را رد کرده و به یکی از فعالان فضای مجازی به شدت حمله کرده که برای آبروی او ارزشی قائل نشده و به توضیحاتش توجهی نکرده است.

نواب صفوی نوشت: "بدین وسیله بنده صراحتا از بزه هاى انتسابى، اعلام برائت میکنم و در فرصتى که حال مساعدترى داشته باشم مفصلا با شما مردم صحبت خواهم کرد اما اجازه ندهید با کلاهبردار نشان دادن بنده شما را فریب دهند و یا از این طریق از شما پولى دریافت کنند."

او افزود: «رای دادگاه بالاترین دفاع است این خانواده جهت اخاذی از من شکایت میکنند آرا قطعی دیگری طی شبهای دیگر برای شما میگذارم و اگر ذره به فکر آبرو و مال خود هستید این آرا را بخوانید.»

او تصاویری از رای دادگاه در یک پرونده را منتشر کرده که نشان می دهد قرار منبع تعقیب برای او صادر شده است. او نوشته است: "این خانوم در صفحه ۴در مقابل سئوال بازپرس که پرسید با ایشان مهمانی رفتی ،پارک یا کافی شاپ رفتی این خانوم می‌گوید نه و اقرار صریح میکند من چه بگویم؟؟؟ بعد بالاتر از رای در دنیا نداریم من رای برائت و قطعی برای شما گذاشتم اگر رای مال سال ۸۹است برای این که این خانواده هر ماه از من شکایت میکنند شکایت بعدی تا سال ۱۴۱۰ممکن است به ۷۰ عدد برسد چکار میشود کرد شما بودید چه می‌کردید؟؟؟"

916989 952424

916990 893434

916991 671 434


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود:

ویدئویی عجیب از حسام نواب صفوی در بیمارستان خبرساز شد!

حسام نواب صفوی از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تهدید به شکایت شد!