منوچهر هادی محمدرضا گلزار

منوچهر هادی به صحبت های گلزار درباره ی شکست سریال گیسو واکنش نشان داد.

محمدرضا گلزار، بازیگر سریال گیسو ، ساخته ی قبلی منوچهر هادی که امسال از شبکه نمایش خانگی پخش شد اما به دلیل کیفیت بسیار پایین، تصمیم به ناتمام گذاشتن آن گرفته شد، هفته ی گذشته در مصاحبه ی جدیدی، ضعف فیلمنامه و بی‌ انگیزگی افراد مؤثر در پروژه را از دلایل شکست این سریال عنوان کرد.

گلزار در بخشی از این مصاحبه در پاسخ به این سؤال که آیا او هم سریال گیسو را پروژه ای شکست خورده می داند، گفت: «مردم باید نظر اصلی و نهایی را بدهند که نظرشان شکست گیسو است و من هم با آن موافقم. پشت هر پروژه نمایشی غیرموفق و غیرموثقی، دلایل متعددی وجود دارد؛ از فیلمنامه تا بی‌انگیزگی آدم‌های موثر در پروژه و غیره.»

گلزار در پاسخ به این سوال که آیا اختلافی بین بازیگران و منوچهر هادی ایجاد شده بود، گفت: «من در طول فیلمبرداری این اتفاق را احساس نکردم. یک سری از دوستان بسیار بی‌انگیزه کار می‌کردند و به نظرم مشکل اصلی، مشکل فیلمنامه بود. متاسفانه برای کارهای این چنینی، قرار می‌گذارند که فیلمنامه خُردخُرد به کار تزریق شود، تو اعتماد می‌کنی چون فیلمنامه‌نویسانِ گیسو همان کسانی هستند که فیلمنامه عاشقانه ۱ را نوشته‌اند. فیلمنامه به دستت می‌رسد، با آن موافق نیستی، بالای هزار مرتبه جلسه می‌گذاری و هرشب با تهیه‌کننده تماس می‌گیری، این را هم تهیه‌کننده می‌داند و هم منوچهر هادی. دلم نمی‌خواهد مرورش کنم چون وقتی چنین اتفاقی برای پروژه‌ای می‌افتد مقصر آن همه هستیم، شاید ما هم مقصریم که از ابتدا مصر نبودیم فیلمنامه را بخوانیم و اعتماد کردیم. پس من هم این شکست را گردن می‌گیرم. دوستان گوش ندادند، هر چند بارها جلسه گذاشتیم. آقایی را آوردند و گفتند این آقا تصمیم بگیرد، آن آقا آمد و من گفتم این خط، خط مناسبی نیست. باورنکردنی بود و دوست ندارم راجع به آن حرف بزنم. من هر روز راجع به این موارد حرف زدم و مگر چه‌قدر می‌توان جنگید تا یک پروژه را به سمت بهبود برد. بی‌انگیزگی، ما پروژه مشترک زیاد داشته‌ایم و این پروژه با بی‌انگیزگی انجام شد.»

او درباره شایعه‌ی خرید و فروش ماشین و ملک در پشت صحنه‌ی این سریال نیز گفت: «این را از خود عزیزان بپرسید، خودشان را دعوت کنید با خودشان مصاحبه کنید. من تا جایی که وظیفه داشتم برای مردم توضیح دهم، دادم.»

حالا منوچهر هادی در پستی اینستاگرامی به صحبت های گلزار واکنش نشان داده است.

او در این پست که با عکسی از او و گلزار همراه بود، نوشت:

    برای محمد رضا گلزار شریف.

    از تو فقط لحظات خوب و رفاقت و برادری را بخاطر می‌سپارم.

    حضورت در زندگی کاریم موثر و مفید بود.حضورت در زندگی کاریم موثر و مفید بود.

    مهم نیست که من را نشناختی مهم است که میشناسمت خوش قلب و مهربان.

    صد گیسو که با تمام وجود و همه انگیزه ساختمش فدای یک تار موت، نه در کلام در واقعیت درونم.

    ممنون تک تک عوامل و گروه محترم مخصوصن تهیه کننده هومن کبیری هم هستم و شرمنده کسانی که به هر دلیل ناراضی از گیسو هستند.

    تمام کاستی ها از من و دلایل ناتمام ماندن گیسو بماند. فقط بدانید که برای ادامه و سرانجام گیسو جنگیدم و نشد. مقصر کیست باز هم بماند.

    مردم گیسو را دیدند و دنبال کردند و گله آنها به حق از نا تمامی آنست.

    که در این مجال گفتنش دردی را دوا نمی‌کند.

    رضای گلزار نازنین همیشه در قلب من از زاویه من خواهی ماند مرد نیک.

    بهترینها رو برایت از خداوند متعال خواهانم. موفق باشی برادر، مثل همیشه.

پخش سریال گیسو که از اسفند سال گذشته آغاز شده بود، در حالی در مرداد ماه امسال به پایان رسید که قصه ی آن ناتمام ماند. منوچهر هادی در آن زمان در پستی اینستاگرامی از پایان اجباری سریال گیسو و قطع همکاری اش با این پروژه خبر داد.

سریال گیسو از همان نخستین قسمت های خود با انتقادات فراوانی رو به رو شد. اعتراضات به کیفیت این سریال تا جایی ادامه یافت که هومن کبیری، تهیه کننده ی سریال هم پس از مدتی با ابراز پشیمانی، از همکاری اجباری خود با منوچهر هادی سخن گفت و بر چالش‌های پیش رو برای ادامه ی این پروژه تأکید کرد. به نظر می رسد قطع همکاری هادی با این پروژه هم به دلیل همین اختلاف باشد.

هومن کبیری اواخر خرداد ماه در مصاحبه ای از کارگردانی منوچهر هادی ابراز نارضایتی کرد و گفت پس از تجربه ی ناموفق سریال «دل»، بسیاری از بازیگران کار را به سختی راضی به حضور در پروژه ی گیسو کرد.